Płomienie na poddaszu

flash Paragraf

Ok. 2 tys. złotych wyniosła wartość strat, po groźnym pożarze do jakiego doszło we wtorek (16 stycznia) w miejscowości Wola Szczygiełkowa, na terenie gminy Bodzentyn. Z pierwszych informacji, do jakich dotarli strażacy wynikało, że ogień i płomienie pojawiły się na poddaszu budynku wielorodzinnego.

  • Zgłoszenie o pożarze, dotarło do stanowiska kierowania ok. godz. 11.23 – poinformował TYGODNIK st.bryg. Paweł Górniak, zastępca komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się druhowie z OSP Bodzentyn. Szybko okazało się, że palą się sadze w przewodzie kominowym domu mieszkalnego trzykondygnacyjnego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu kotła centralnego ogrzewania oraz dostaniu się na dach budynku przy pomocy drabiny mechanicznej i ugaszeniu pożaru za pomocą proszku gaśniczego – dodał Górniak.

Ratownicy usunęli sadze z przewodu kominowego i przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzili wszystkie pomieszczenia przyległe do filara kominowego. – Na szczęście nie stwierdzono rozgrzanych elementów. Sprawdzono także detektorem wszystkie pomieszczenia w budynku na obecność tlenku węgla. Wynik był negatywny – uzupełnia zastępca komendanta KM PSP Kielce. W akcji ratowniczo-gaśniczej, która zakończyła się tuż przed godz. 13, brały udział 4 zastępy strażaków z Kielc, a także Bodzentyn.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.