PILNE: wieczorny pościg na osiedlu Południe

flash Paragraf

Sceny niczym z amerykańskich filmów kina akcji, rozegrały się w piątek (12 stycznia) wieczorem, na terenie os. Południe w Starachowicach. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, oznakowanym radiowozem próbowali zatrzymać do kontroli samochód. Sztuka ta udała się dopiero po kilkusetmetrowym pościgu, w pobliżu ulicy Moniuszki. Kim był kierowca pojazdu i dlaczego uciekał przed mundurowymi?

W piątkowy wieczór, kilkanaście minut przed godz. 20, syreny policyjnego auta zawyły po raz pierwszy. Jak dowiedział się TYGODNIK, wszystko przez samochód osobowy marki Fiat, który poruszał się z dużą prędkością ulicami południowej części Starachowic.

– Pojazd nie zatrzymał się do kontroli drogowej – poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Policji. Funkcjonariusze użyli sygnałów zarówno dźwiękowych, jak i świetlnych. Wszystko po to, by auto zjechało na pobocze. Kierowca wyprodukowanego we Włoszech samochodu, nie miał zamiaru zdjąć nogi z gazu i zatrzymać się. Wprost przeciwnie. Przez kilkaset metrów skutecznie uciekał przed goniącym go radiowozem. Na ul. Moniuszki, w okolicach przystanku autobusowego, stróże prawa próbowali zajechać piratowi drogę. Po kilkudziesięciu sekundach, fiata zatrzymano.

Jak się okazało, za jego kierownicą siedział 52-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Błyskawicznie wyjaśniło się, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli, łamiąc przy okazji przepisy ruchu drogowego (m.in. przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym). Policjanci poddali mężczyznę badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był pijany. Wynik przeprowadzonego na miejscu zdarzenia badania wskazał na ok. 1,5 promila. Mężczyzna został przewieziony do KPP, gdzie osadzono go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu, zostanie przesłuchany. Usłyszy zapewne zarzuty.

Wkrótce więcej informacji na portalu starachowicki.eu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.