PILNE: są wnioski o areszt, po napadzie na sklep

flash Gorące tematy Paragraf

Starachowicka Prokuratura Rejonowa, wystąpiła do Sądu Rejonowego o zastosowanie wobec dwóch zatrzymanych w tym tygodniu mężczyzn, środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – dowiedział się portal starachowicki.eu. To pokłosie napadu na sklep do jakiego doszło, na terenie gminy Mirzec. Jeden z napastników, gazem sterroryzował pracownicę sklepu.

Kim okazali się napastnicy? – W oplu podróżowało dwóch mężczyzn, 37-letni kierowca z powiatu radomskiego oraz 27-letni pasażer z Radomia. Starachowiccy kryminalni w trakcie przeszukania w pojeździe ujawnili pojemnik z gazem, a przy 27-latku znaleźli pieniądze – tłumaczyła Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice. Mężczyźni, w połowie tygodnia trafili do policyjnego aresztu. Stamtąd doprowadzono ich do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach. Obaj usłyszeli, zarzuty.

  • Mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych – poinformowała w czwartkowe, wczesne popołudnie Eliza Juda, prokurator rejonowy. – Przedstawiono im zarzuty, mające związek z art. 280 par. 1 Kodeksu Karnego (kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 – przyp.red.) – dodała prok. Juda.

Za przestępstwo o które są podejrzani, grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności. – Prokurator, po wykonaniu tych czynności, wystąpił do Sądu Rejonowego w Starachowicach, o zastosowanie wobec zatrzymanych, środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Czekamy na decyzję Sądu – stwierdziła prok. Juda. Zdaniem śledczych tylko taki środek zapobiegawczy jest w stanie zabezpieczyć prawidłowo dalszy tok śledztwa.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.