PILNE: na terenie gminy Pawłów groziło wybuchem

flash Gorące tematy Paragraf

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, pogotowie gazowe, a także strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Starachowicach oraz druhowie z Pawłowa, a także Ambrożowa brali udział w dwóch, niemal identycznych akcjach. W środę (13 czerwca) najpierw w Jadownikach, a kilka godzin później w miejscowości Warszówek, w trakcie prowadzonych prac ziemnych doszło do uszkodzenia rury z gazem. W jednym z wymienionych przypadków, niezbędne było zamknięcie ruchu na drodze.

Przed godz. 9, podczas prac na terenie prywatnej posesji, najprawdopodobniej w wyniku ingerencji koparki, doszło do rozszczelnienia rury z gazem ziemnym. – Wszystkie służby, obecne na miejscu zdarzenia zadziałały szybko i sprawnie. Obyło się bez eksplozji – poinformował TYGODNIK st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Strażacy zabezpieczyli teren, a pracownicy pogotowia gazowego, uporali się z usterką. – Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców – podkreślił st.sierż. Kusiak. Ok. godz. 12, zarówno zawodowi ratownicy, jak i strażacy ochotnicy, wyjeżdżali po raz kolejny. Rura z gazem została uszkodzona w Warszówku. – Także i w tej sytuacji, zagrożenie opanowano błyskawicznie – stwierdził oficer prasowy KPP.

fot. OSP Ambrożów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.