PILNE: matka porzuconego dziecka już w Prokuraturze. Śledczy postawią zarzuty kobiecie, a także jej partnerowi?

flash Gorące tematy Paragraf

Pochodząca z gminy Wąchock, matka 3-letniego chłopca, o której głośno stało się kilka dni temu, została dziś doprowadzona z policyjnego aresztu do Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód – dowiedział się TYGODNIK. To pokłosie wydarzenia do jakiego doszło podczas świąt wielkanocnych. 27-latka, jak wskazują na to ustalenia śledczych, porzuciła swoje dziecko na klatce schodowej jednego z bloków w Katowicach.

  • Czynności z zatrzymaną przez śląskich funkcjonariuszy zostały zaplanowane na godz. 9 – powiedział w środowy (4 kwietnia) poranek nadkom. Paweł Warchoł z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Mieszkanka powiatu starachowickiego ma zostać przesłuchana w charakterze podejrzanej w związku z art. 160 par. 2 Kodeksu Karnego. – Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat więzienia. W przypadku, kiedy na podejrzanym dodatkowo ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na takie niebezpieczeństwo, kodeks karny przewiduje natomiast karę do 5 lat więzienia – tłumaczył nadkom Warchoł.

W środę ma również odbyć się przesłuchanie zatrzymanego 3 kwietnia, 21-latka. – Nasze ustalenia wskazują na to, iż mamy do czynienia z partnerem kobiety. Policjanci nadal ustalali kolejnych świadków, rozmawiali z nimi, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli i odtwarzali nagrania z monitoringu. Mężczyzna najprawdopodobniej był razem z kobietą w momencie, kiedy ta pozostawiła swojego syna w klatce schodowej bloku przy ul. Łącznej. Również w stosunku do mężczyzny gromadzony jest materiał dowodowy, mogący pozwolić na postawienie mu podobnych zarzutów, czyli narażenia chłopca na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia lub życia – zaznaczył funkcjonariusz zespołu prasowego KMP Katowice.

fot. KMP Katowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.