PILNE: kobieta i mężczyzna zatrzymani w sprawie zabójstwa [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Okolice Paragraf

Jest przełom w sprawie tragicznego zdarzenia, do jakiego kilka dni temu doszło w Grzybowej Górze, na terenie gminy Skarżysko-Kościelne. W jednym z prywatnych domów, strażacy i policjanci znaleźli zwłoki, schowane do walizki. Zmarłym okazał się 40-latek. W miniony czwartek (11 października), śledczy zatrzymali dwie osoby, mające bezpośredni związek z tym, co wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami. Jedna z nich pochodzi z powiatu starachowickiego – dowiedział się TYGODNIK.

Zatrzymani to kobieta i mężczyzna, w wieku 31 oraz 32 lat. Przez kilka ostatnich, dni oboje ukrywali się poza dotychczasowym miejscem zamieszkania. Do realizacji (tak w policyjnym slangu określa się zatrzymanie osób, podejrzanych o dokonanie przestępstwa) doszło w czwartek.

– Nasi funkcjonariusze mieli przypuszczenia, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna mający związek ze śmiercią 40-latka, opuścili dom w Grzybowej Górze i wyjechali – stwierdził Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. Para została zatrzymana w okolicach Warki, na Mazowszu. – Z dotychczasowych ustaleń wynika, że oboje podjęli tam pracę sezonową. Zatrudnieni byli przy zbiorach owoców – dodał rzecznik.

W piątek, skuci w kajdanki zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Skarżysku. – Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, za które grozi kara m.in. 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie, a także znieważenia zwłok. Kobieta również została przesłuchana w charakterze podejrzanej. Usłyszała zarzut związany z zacieraniem śladów oraz znieważenia ludzkich zwłok – powiedział Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy kieleckiej Prokuratury Okręgowej. – Do zarzucanych im czynów, częściowo przyznali się. Ze względu na charakter sprawy, nie ujawniamy jednak ich treści. Postępowanie jest w toku – tłumaczył prokurator.

Jeszcze dziś, podejrzani zostaną przewiezieni do Sądu Rejonowego w Skarżysku. Tamtejsza Prokuratura ma wystąpić z wnioskiem o zastosowanie wobec kobiety i mężczyzny środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. – Czekamy na decyzję Sądu – zaznaczył rzecznik Prokopowicz.

fot. KPP Skarżysko-Kam.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.