Nowe stanowisko monitoringu miejskiego w starachowickiej Policji

Paragraf Starachowice

– Chcemy, aby starachowicka Policja miała na bieżąco podgląd na to, co się dzieje w Starachowicach, aby mogła jeszcze szybciej reagować na różnego rodzaju zagrożenia – powiedział obecny na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Materek, prezydent miasta.
– Nowe stanowisko na pewno pozwoli nam na szybkie reagowanie, mam nadzieję, że nie tylko na akty wandalizmy, ale również na inne wykroczenia. Usprawni nam to również codzienną pracę, z racji tego, że do tej pory zmuszeni byliśmy korzystać z pomocy Straży Miejskiej – dodał Paweł Szczepaniak, komendant powiatowej policji w Starachowicach.

Kolejnym działaniem w ramach projektu, które będzie również dotyczyło kwestii monitoringu ma być zakup przenośnych kamer, które będą dostępne do wypożyczenia dla wspólnot mieszkaniowych w referacie lokalowym. – Nikt nie będzie wiedział, w którym miejscu i którego dnia będą rozstawione kamery – tłumaczy prezydent.
Nowe stanowisko monitoringowe zostało sfinansowane ze środków pozyskanych z programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.