NAPAD NA SKLEP: policyjna obława na terenie gminy Mirzec [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Paragraf

Tragiczny wieczór na terenie gminy Mirzec. We wtorek, 27 lutego, do jednego z tamtejszych sklepów wszedł młody mężczyzna, który podczas zakupów nagle wyciągnął gaz i użył go wobec ekspedientki. Z kasy ukradł pieniądze w kwocie ok. 500 złotych, wsiadł do zaparkowanego w pobliżu sklepu auta i odjechał. W pościg za nim ruszyli stróże prawa.

Na szczęście pokrzywdzonej 53-letniej kobiecie nic się nie stało. – Działania starachowickich policjantów we współpracy z policjantami z Posterunku Policji w Wierzbicy doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój w jednym ze sklepów na terenie gminy Mirzec – poinformowała podkom. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice.

O zdarzeniu zostali poinformowani mundurowi, którzy natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawców. – Kilka patroli sprawdzało podane przez pokrzywdzoną informacje, jakie zapamiętała z rozboju. Dyżurny jednocześnie o wszystkim poinformował ościenne powiaty – relacjonowała podkom Kalinowska.

W godzinę po zdarzeniu wytypowane auto zostało zatrzymane w miejscowości Osiny Majorat przez policjantów z posterunku w Wierzbicy. – W oplu podróżowało dwóch mężczyzn, 37-letni kierowca z powiatu radomskiego oraz 27-letni pasażer z Radomia. Starachowiccy kryminalni w trakcie przeszukania w pojeździe ujawnili pojemnik z gazem, a przy 27-latku znaleźli pieniądze – podkreśla oficer prasowy KPP.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju i będą jeszcze odpowiadać na pytania prokuratora. Teraz grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.