Starachowice. Długa broń, kamizelki, hełmy – sceny niczym z filmu sensacyjnego.

flash Gorące tematy Paragraf

Świadkami  tego niecodziennego nalotu byli przypadkowi przechodnie, gdyż na terenie Starachowic trwała obława na osoby zajmujące się urządzaniem miejsc do gier hazardowych. Działania operacyjne prowadzone były w środowy wieczór (7 marca) w dwóch różnych częściach miasta. Wejście do dwóch punktów przy ul. M. Piłsudskiego i Radomskiej wymagało użycia specjalistycznego sprzętu.

  • 7 marca w godzinach wieczornych doszło do przeszukania dwóch lokali w Starachowicach, przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, służby Wydziału Realizacji Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Ministerstwa Finansów oraz funkcjonariuszy mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego – poinformował Anna Stępień, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. – W lokalach ujawniono urządzenia do gier hazardowych – w sumie sześć sztuk (po trzy w każdym z lokali). W trakcie czynności procesowych ujawniono również środki finansowe w kwocie 6215 zł, rejestratory monitoringu oraz klucze serwisowe.

W ramach czynności, jak dodaje rzeczniczka – przeprowadzono przeszukanie w lokalach, przesłuchano świadków, dokonano oględzin miejsca oraz zabezpieczono dowody wskazujące na popełnienie przestępstwa skarbowego.

  • Z uwagi na zamontowane przez urządzających gry przeszkody fizyczne, uniemożliwiające funkcjonariuszom wejście do lokali, konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu – nie ukrywa A. Stępień dodając, że faktycznie funkcjonariusze wyposażeni byli w kominiarki i kamizelki kuloodporne, gdyż wymagały tego prowadzone czynności.

Jak się okazuje, działania prowadzone w Starachowicach to tylko fragment całej układanki.

  • Postępowanie obejmuje swoim działaniem podmiot, który organizuje urządzanie gier hazardowych na terenie całego kraju – informuje A. Stępień. – Na obecnym etapie, podejmowane będą dalsze czynności procesowe przez naczelnika Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Sprawa jest rozwojowa – dodaje.

Na razie jeszcze za wcześnie, by mówić o zatrzymaniu kogokolwiek i stawionych mu zarzutach. Niemniej, postępowanie skarbowe z art. 107 Kodeksu Karno-Skarbowego zagrożone jest karą grzywny a nawet pozbawieniem wolności do lat 3. Ponadto zgodnie z art. 89 Ustawy o grach hazardowych za urządzanie gier na automatach grozi kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego automatu!

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.