Młodzi ludzie z narkotykami

flash Paragraf

Starachowiccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 16-18 lat podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka gramów marihuany. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem, podczas patrolowania jednej z ulic miasta policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich na widok policjantów zaczął gwałtownie chować coś do kieszeni. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Zarówno przy 18-latku, jak i jego 19-letnim koledze ujawnili tzw. „skręty” z suszem prawdopodobnie marihuany. Ponadto podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 19-latka policjanci znaleźli torebkę z suszem roślinnym. Śledczy ustalili również, że mężczyźni narkotyki kupili prawdopodobnie od 18-latka z gminy Brody. Trzech nastolatków zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie, dwóch usłyszało już zarzuty posiadania narkotyków, a trzeci z nich będzie dzisiaj odpowiadał na pytania prokuratora.

W sobotę wieczorem, policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego na jednej z ulic miasta zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok mundurowych nerwowo chowali zawiniątko. Jak się okazało była to torebka foliowa z zawartością suszu roślinnego oraz szklana fifka. Znaleziony narkotyk należał do 16-letniego mieszkańca Starachowic. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli jeszcze liście marihuany oraz nasiona konopi indyjskich. Teraz młodzieńcem zajmie się sąd rodzinny.

Źródło: KPP w Starachowicach