Na leśnym odcinku drogi uderzył w drzewo. Co ustaliła policja?

flash Gorące tematy Paragraf

25-letni mieszkaniec gminy Pawłów, który w czwartek, 15 lutego doprowadził do wypadku na leśnym odcinku drogi między Kałkowem a Stykowem pod wpływem alkoholu oraz środka odurzającego – dowiedział się portal starachowicki.eu.

  • Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, iż 25-latek z gminy Pawłów, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego utracił panowanie nad samochodem, po czym uderzył w drzewo – stwierdził podinsp. Aleksy Hamera, naczelnik wydziału prewencji KPP. – Mężczyzna trafił do szpitala powiatowego w Starachowicach z podejrzeniem pęknięcia kości miednicy, wstrząśnienia mózgu, a także ogólnych potłuczeń i zadrapań. Pobrano mu krew do badań – dodał naczelnik Hamera.

Jeszcze tego samego dnia do mundurowych dotarła informacja, o wstępnych rezultatach badania. – Z informacji, jakie otrzymaliśmy wynika, iż kierujący był pod wpływem alkoholu oraz środka odurzającego, w postaci amfetaminy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dalsze czynności dadzą odpowiedź na pytanie, jaka będzie kwalifikacja prawna czynu. Czy będzie to przestępstwo czy wykroczenie – zakończył podinsp. Hamera. Pasażerem volkswagena okazał się jego rówieśnik, 25-latek również z gminy Pawłów.

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.