Groził prezydentowi, że go zastrzeli…

W Sądzie Rejonowym w Starachowicach, miała finał historia 29-latka w roli głównej. Młody starachowiczanin, który jeszcze kilka miesięcy temu groził prezydentowi Markowi Materkowi śmiercią, postanowił wyrazić skruchę. – Decydujące znaczenie miała pierwsza rozprawa – podkreślił rzecznik prasowy kieleckiego Sądu Okręgowego Jan Klocek.

Do zdarzenia, o którym informowaliśmy na łamach TYGODNIK-a doszło pod koniec czerwca. Mieszkaniec Starachowic, wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, naruszając przy tym przepisy prawa. W jaki sposób? Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć wynika, iż dzwonił do magistratu przynajmniej raz. Za pierwszym razem, połączył się z sekretariatem i poprosił o rozmowę z prezydentem. Nie było to jednak możliwe. Kilkadziesiąt minut później, ponowił swoją prośbę. I tym razem okazała się ona nieskuteczna. Wówczas z ust mężczyzny miały paść mało pochlebne słowa, włącznie z tzw. groźbą karalną.

Telefon do UM

Starachowiczanin podczas rozmowy telefonicznej, miał stwierdzić, że w takiej sytuacji nie zawaha się użyć broni i… zastrzeli prezydenta, po czym rozłączył się. O sprawie natychmiast zostali powiadomieni starachowiccy stróże prawa, którzy podjęli działania zmierzające do ustalenia kim może być niedoszły zamachowiec. Mężczyzna został zatrzymany.

  • 29-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie przesłuchano go w charakterze podejrzanego. Usłyszał zarzut w związku z art. 190 Kodeksu Karnego (kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przyp.red.) – poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Śledczy zastosowali wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze. – Na podejrzanego nałożony został dozór policyjny – mówił oficer prasowy KPP.

Wycofali oskarżenie

29-latek, w całej sytuacji miał sporo szczęścia. Jego historia zakończyła się w Sądzie Rejonowym, już na pierwszej rozprawie.

  • Mężczyzna wytłumaczył się ze swojego zachowania. Wyraził skruchę, mając świadomość tego, co zrobił – poinformował w miniony czwartek Jan Klocek, rzecznik prasowy ds. karnych, penitencjarnych, nieletnich Sądu Okręgowego w Kielcach. Jak zaznaczył rzecznik Klocek, 29-latek w obecności przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości, przeprosił zarówno gospodarza miasta, jak i pracownicę starachowickiego magistratu.
  • Przestępstwo polegające na groźbach karalnych, jest również ścigane na wniosek osób pokrzywdzonych. Prezydent i sekretarka zdecydowali się wycofać wniosek o ściganie przeciwko mężczyźnie. Nie został zatem ukarany, a sprawa zakończyła się polubownie – podkreślił sędzia Sądu Okręgowego.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Dwa uszkodzone pojazdy - to bilans przykrego zdarzenia, jakie starachowiccy policjanci odnotowali we wtorkowe (24 czerwca) popołudnie.  Po godz. 15, w rejonie skrzyżowania ul. Bankowej oraz Pileckiego w Starachowicach zderzyły sìę skoda octavia, a także volkswagen. Na miejscu pracują ratownicy z...

Pokonaj cukrzycę

W czwartek, 27 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą - chorobą późno rozpoznawaną, ponieważ na początku nie daje objawów i nie boli. Tymczasem osób cierpiących na to schorzenie przybywa – szacuje się, że w Polsce jest już...
We wtorek (25 czerwca), przez biegłego z zakresu patomorfologii ma zostać przeprowadzona sekcja szczątek ludzkich zwłok, które odnaleziono w Kamiennej, na terenie Dziurowa. Śledczy zastanawiają się czy, badanie przybliży ich do dotychczasowej wersji tragedii. Fragmenty ludzkich zwłok, o czym informowaliśmy...
Najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami członkowie grupy przestępczej, bo z pewnością takiego stwierdzenia możemy użyć, którzy w minioną niedzielę (23 czerwca) dokonali bestialskiego napadu, na jedną z mieszkanek powiatu kieleckiego. Świętokrzyscy stróże prawa sprawdzają, czy bandyci przestępczą działalność...
Radny miejski Mariusz Konarski w imieniu mieszkańców pytał na jakim etapie jest realizacja inwestycji, która została zaplanowana na 2019 r., polegająca na budowie miejsc postojowych w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 7 przy Alei Armii Krajowej w Starachowicach. Jak informuje Ewa...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze