Ford potrącił 72-latka. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala

flash Gorące tematy Paragraf

72-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego trafił do miejscowego szpitala, po tym co wydarzyło się w minioną środę (25 lipca). Ok. godz. 20 na ul. Iłżeckiej w Starachowicach kierowca samochodu osobowego potrącił motorowerzystę. Okoliczności zdarzenia, które wstępnie zakwalifikowano jako wypadek badają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji.

Do wypadku doszło na jednym z najbardziej ruchliwych odcinków na terenie Starachowic. – Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, iż w tym samym kierunku, od Lubieni do Starachowic poruszały się dwa pojazdy – relacjonował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. – Kierujący samochodem osobowym marki Ford Fiesta, wjeżdżając w teren zabudowany, rozpoczął manewr wyprzedzania motorowerzysty. 80-latek, w pewnym momencie zauważył jak z przeciwległej strony jedzie samochód ciężarowy. By uniknąć czołowego zderzenia, zjechał na pobocze, po czym wjechał w kierującego motorowerem – tłumaczył rzecznik KPP.

Poszkodowanym okazał się 72-latek z powiatu starachowickiego. – Mężczyzna w chwili zdarzenia był nieprzytomny. W wyniku potrącenia znajdował się w przydrożnym rowie. Pomocy udzielał mu zespół ratownictwa medycznego. Trafił do starachowickiego szpitala. Więcej szczęścia miał za to 80-latek z forda. Jechał sam. Nie stało mu się nic poważnego – dodał st.sierż. Kusiak. W jakim stanie znajduje się poszkodowany? – Nie posiadamy informacji, by zdarzenie miało tragiczny finał. Sprawca wypadku został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy – zaznaczył policjant.

Sprawa, jak wiele na to wskazuje, znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.