Fałszywy policjant zatrzymany

flash Paragraf

Starachowiccy policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą na tzw. „policjanta”. Funkcjonariusze odzyskali 29.000 złotych, które starsze małżeństwo przekazało sprawcy. Zgodnie z Kodeksem Karnym za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w piątek w godzinach dopołudniowych. Dyżurny starachowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 86-letniej kobiety, a następnie 70-latki  o usiłowaniu oszustwa metodą na tzw. „policjanta”. Do miejsca zamieszkania pokrzywdzonych natychmiast skierowano policjantów. Funkcjonariusze skrupulatnie ustalali każdy szczegół tych zdarzeń. Wytypowali również podejrzanego mężczyznę, a następnie obserwowali jego zachowanie. Po tym, jak sprawca odebrał pieniądze od starszego małżeństwa, funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zatrzymali go.

Jak się okazało, był to 48-letni mieszkaniec gminy Pawłów, który w kieszeni kurtki miał 29.000 złotych. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Prokurator zastosował wobec 48-latka dozór policyjny. Teraz grozi mu nawet do  8 lat więzienia. Zabezpieczone pieniądze wrócą do prawowitych właścicieli.

Źródło: KPP Starachowice