ECHA POŚCIGU: za ucieczkę zapłaci wysoką cenę

flash Paragraf

Surowych konsekwencji swojego zachowania, może wkrótce spodziewać się 52-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Pijany mężczyzna – jak informowaliśmy na naszym portalu – w piątkowy (12 stycznia) wieczór uciekał przed ścigającym go oznakowanym radiowozem policji. Pościg zakończył się na ul. Moniuszki.

  • Do zdarzenia doszło ok. godz. 19.30 – potwierdził w sobotę nasze wczorajsze doniesienia, kom. Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. – Na jednej z ulic miasta funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, próbowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki fiat. Mimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych, pojazd nie zatrzymał się. Kierowca na widok radiowozu uciekł. Policjanci podjęli pościg, w wyniku którego, na ul. Moniuszki w Starachowicach fiata zatrzymano – dodał kom. Tokarski.

Pijany (po badaniu na obecność alkoholu w organizmie okazało się, iż mężczyzna miał ok. 1,5 promila) 52-latek z powiatu starachowickiego, w najbliższych tygodniach może spodziewać się wysokiej ceny, swojego postępowania. – Policjanci zatrzymali 52-latkowi uprawnienia do kierowania. Sprawa znajdzie finał w sądzie. Mężczyzna odpowiadać będzie nie tylko za kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, ale także niezastosowanie się do poleceń stróżów prawa, w tym niezatrzymanie się do kontroli. W obecnym stanie prawnym, taki czyn kwalifikowany jest nie jako wykroczenie, ale przestępstwo – poinformował TYGODNIK rzecznik Tokarski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.