Echa dramatu z udziałem chłopca. Czy zeznania lekarzy okażą się kluczowe?

flash Gorące tematy Paragraf

Nabiera tempa prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Starachowicach, postępowanie w sprawie tragedii, do jakiej doszło w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Pomimo udzielonej przez lekarzy pomocy, nie udało się uratować życia 2,5-letniego dziecka. Na obecnym etapie, nikt z personelu medycznego nie usłyszał zarzutów – dowiedział się TYGODNIK.

Kluczowe dla rozstrzygnięcia losów postępowania być może okażą się zeznania lekarzy i pracowników szpitala. Do tragedii, doszło w niedzielę, 19 sierpnia. Ok. godz. 9 na oddział ratunkowy w Starachowicach trafiło dziecko. Do placówki medycznej zostało przywiezione przez zespół ratownictwa medycznego.

  • Z naszych dotychczasowych ustaleń wynika, iż 2,5-letni chłopiec został opatrzony przez lekarza dyżurnego na SORze. Natychmiast został powiadomiony lekarz z oddziału pediatrii, który zajął się 2,5-latkiem – powiedział st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Pomimo udzielonej pomocy, dziecko zmarło. – Zarówno w karetce, jak i w szpitalu prowadzona była akcja reanimacyjna, która nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Placówka o śmierci dziecka powiadomiła policję – dodał oficer prasowy KPP.

Co było przyczyną śmierci? Zwłoki dziecka zostały zabezpieczone do dalszych badań. Decyzją prokuratora nadzorującego sprawę, odpowiedź na tak postawione pytanie ma dać sekcja zwłok. – Czekamy na ostateczny protokół z przeprowadzonego badania sekcyjnego – powiedziała w miniony czwartek, 13 września Eliza Juda, prokurator rejonowy w Starachowicach.

  • Trwają przesłuchania lekarzy oraz personelu medycznego, który tego dnia przebywał na dyżurze – dodała prok. Juda. Śledczy na razie nie znaleźli podstaw do tego, by komukolwiek w tej sprawie przedstawić zarzut lub zarzuty.

fot. Prokuratura Okręgowa Kielce

5 thoughts on “Echa dramatu z udziałem chłopca. Czy zeznania lekarzy okażą się kluczowe?

  1. Źle zorganizowana praca w PZOZ i tyle ! Będąc na wakacjach zmuszona byłam skorzystać z pomocy w szpitalu w Kołobrzegu.Oczekiwanie na pomoc lekarską trwało nie więcej niż 10 minut. Można ? MOŻNA.

  2. To jest nie do pomyslenia żeby tak długo czekać aż z łaski swojej jakiś lekarz przyjdzie i przebadał po co płaci się skladki

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.