Czołówka na odcinku drogi krajowej nr 42 [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Paragraf

Dwaj poszkodowani mężczyźni w szpitalu powiatowym – to dotychczasowy bilans wypadku drogowego, do którego doszło na Alei Niepodległości w Starachowicach. We wtorek, 17 lipca, ok. godz. 12, na odcinku drogi krajowej nr 42, czołowo zderzyły się citroen, a także dostawczy iveco. Ruch w tym miejscu był zablokowany.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego. – Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu stróżów prawa wynika, iż od strony Wąchocka, w kierunku stacji paliw jechał dostawczy citroen. Kierowcą francuskiego auta był 23-latek – powiedział st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Mężczyzna z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, czym doprowadził do czołowego zderzenia z poruszającym się z naprzeciwka pojazdem marki Iveco.

  • Kierującym drugiego z wymienionych aut był 45-latek. Obaj mężczyźni zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. Obu pomocy udzielał zespół ratownictwa medycznego. Zostali zabrani do szpitala – dodał st.sierż. Kusiak. Na czas prowadzonych przez policjantów działań, odcinek drogi został zamknięty. Świadkiem zdarzenia, jak wynika z nieoficjalnych informacji był mieszkaniec województwa łódzkiego, który jechał za citroenem. To on jako jeden z pierwszych, pospieszył z pomocą. Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.