Czarne skrzyżowanie

flash Gorące tematy Paragraf

Z pewnością tej kolizji można było uniknąć. W piątkowe (8 czerwca) popołudnie u zbiegu ulic Armii Krajowej, Iłżeckiej, a także ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego zderzyły się dwa samochody osobowe. Przyczyną zdarzenia, jak wstępnie ustalili starachowiccy policjanci, było niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Kierująca seatem, najprawdopodobniej wjechała na skrzyżowanie kiedy paliło się czerwone światło.

  • Samochodem osobowym marki seat podróżowała 32-latka. Wraz z nią jechała 33-letnia pasażerka – poinformował TYGODNIK st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Kobieta, jak wiele na to wskazuje, nie zatrzymała pojazdu, kiedy zapaliło się czerwone światło. W wyniku takiego zachowania, doprowadziła do zderzenia z peugeotem. Drugim z wymienionych aut kierowała 42-latka.

– Jechała z góry, od ul. Kościelnej na wprost, w kierunku ul. ks. kardynała Wyszyńskiego. 33-latka jechała natomiast od ul. Iłżeckiej w kierunku Rynku. Obie kobiety zostały poddane badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Były trzeźwe – zaznaczył st.sierż. Kusiak. Do szpitala zostały przewiezione pasażerki obu samochodów. – Na szczęście nie stało im się nic poważnego. Po wykonanych badaniach w placówce medycznej, zostały zwolnione do domów. Funkcjonariusze sprawczynię kolizji ukarali mandatem – stwierdził oficer prasowy KPP.

 

1 Komentarz dla “Czarne skrzyżowanie

  1. od dawna wiadomo, że potrzebna jest osobna sygnalizacja dla lewoskrętu z ul.Iłżeckiej w kierunku al.Armii Krajowej.
    W istniejącym rozwiązaniu podczas zielonego sygnału manewr skrętu wykona dwa, max trzy auta.Panie Naczelniku WRD KPP w Starachowicach:może warto pochylić się nad tym problemem i zawnioskować o poprawę sygnalizacji?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.