Gdzie skorzystamy z nowych przystanków autobusowych?

Wąchock

Gdzie w gminie Wąchock mogą powstać nowe przystanki autobusowe? Są cztery lokalizacje.

Radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie wskazania wstępnych miejsc lokalizacji nowych przystanków na terenie gminy Wąchock. Wszystko dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Wnioskodawcą był Tomasz Szczykutowicz, mieszkaniec Wąchocka, były radny. T. Szczykutowicz wraz z żoną od niedawna prowadzą biznes transportowy, który ma za zadanie zaspokoić potrzeby mieszkańców po likwidacji słynnej „Agatki”, czyli litery „A” Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

I tak wstępne lokalizacje nowych przystanków to: droga powiatowa nr 0228 T przez Wielką Wieś, droga gminna nr 394044 T Wymysłów Rataje, gminna nr 304045 T od drogi Starachowice – Skarżysko Kamienna do wsi Węglów oraz gminna droga wewnętrzna Wielka Wieś – Kopalnia

Teraz decyzja leży w rękach komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która działa przy starachowickim Starostwie Powiatowym.

Obawy co do nowych przystanków wyrażał burmistrz Jarosław Samela, który stwierdził, że lokalizacja nowych przystanków to drogi wiejskie, dojazdowe i do tego wąskie. Burmistrz niepokoi się, że mieszkańcy, a także przewoźnik wystąpią niedługo o wykonanie infrastruktury przystankowej.
T. Szczykutowicz, wnioskodawca obecny na sesji podziękował radnym za jednomyślną decyzję.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.