Kto szykuje się na burmistrza?

flash Wąchock

Pozostał jeszcze rok do wyborów samorządowych, w których oprócz radnych zarówno miejskich, powiatowych jak i wojewódzkich wybierać będziemy także prezydentów, wójtów czy jak w przypadku miasta Wąchock – burmistrza.

Pewnym kandydatem zdaje się być obecny burmistrz Jarosław Samela. Zapytany o to czy będzie stawał do wyborów jako kandydat na włodarza Wąchocka odpowiada: Póki co skupiam się na bieżącej pracy, na sprawach gminy. Pozostał  jeszcze rok na podjęcie decyzji jednak uzależniam ją przede wszystkim od decyzji rządzących na państwowych szczeblach. Jeśli wprowadzona zostanie tzw. dwukadencyjność, nie będę miał już szansy by kandydować. Jeśli takie decyzje nie zostaną podjęte nie wykluczam, że chciałbym się jeszcze ubiegać o reelekcje. Chociażby z tych względów, że chciałbym dokończyć to co zacząłem. Wiadomo, że w każdej gminie są jakieś plany, projekty, na których realizację potrzeba czasu. W Wąchocku przymierzamy się do kolejnego etapu rewitalizacji. Chciałbym jeszcze w tym uczestniczyć. Czas i decyzje rządzących jednak pokażą jak będzie w rzeczywistości – mówi J. Samela.

Drugim z pewnych kandydatów wydaje się być Robert Janus, radny Rady Miejskiej w Wąchocku, pracownik Urzędu Gminy w Mircu, kandydat na burmistrza w wyborach w 2014 roku. – Nadal się zastanawiam. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji. Nie wykluczam jednak mojego startu w wyborach na fotel burmistrza. Wszystko zależy od tego jak poukładają się różne sprawy – mówi R. Janus.

Mówi się o pewnym kandydowaniu Tomasza Szczykutowicza, wąchocczanina, który ubiegał się o stanowisko burmistrza w poprzednich wyborach. T. Szczykutowicz jednak tego nie potwierdza. – Nie wykluczam startu w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej, natomiast nie zamierzam kandydować na burmistrza – powiedział.

O ponowne objęcie fotela burmistrza może starać się także Bożena Markiewicz, była burmistrz obecnie nauczycielka w Zespole Szkół w Wąchocku.

Na pewno kandydować nie zamierza Andrzej Cioroch, prywatny przedsiębiorca z Marcinkowa, radny Rady Miejskiej. – W ogóle się nad tym nie zastanawiałem. taki pomysł nawet nie przyszedł mi do głowy – przyznaje.

Wśród prawdopodobnych kandydatów wymienia się także nazwisko Jerzego Rymarskiego, który startował w wyborach na burmistrza w poprzednich wyborach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.