Ośrodek Zdrowia wyremontują na wiosnę. Pacjenci będą przyjmowani jak zwykle

flash Wąchock

Ostatnio informowaliśmy, że remont nadszarpniętego przez ząb czasu budynku ośrodka zdrowia rozpocznie się w wakacje. Zbliża się koniec roku, a remont nadal nie dochodzi do skutku. Dlaczego?

Jak poinformował nas Jarosław Samela, burmistrz miasta i gminy Wąchock, opóźnienia spowodowane są przez kilka spraw. – Po pierwsze mieliśmy przeprawę z konserwatorem zabytków, ponieważ centrum Wąchocka jak wiadomo znajduje się pod ochroną, a ośrodek zdrowia leży na tym szlaku. Druga przeszkoda opóźniająca wszystko w czasie dotyczyła sprzeciwu mieszkańców sąsiednich działek, którzy na etapie uzgodnień nie wnosili żadnych zastrzeżeń, natomiast wnieśli je potem. Chodziło o teren przylegający. Próbowaliśmy negocjacji, jednak duża rozbieżność cenowa spowodowała to, że odstąpiliśmy i zmieniliśmy projekt. Po za tym w efekcie końcowym okazało się, że dofinansowanie o które się staraliśmy może pokryć jedynie ok. 25% całości inwestycji. Nie chcemy robić czegoś za wszelką cenę. Poza tym ciężko jest budować coś zimą. Drugie ryzyko wiąże się z tym, że na czas rozbudowy ośrodek mógłby zostać zamknięty, a pacjenci zmuszeni byliby fatygować się do ośrodka w Parszowie. Dlatego też chcemy remont i przebudowę podzielić na etapy. Wewnątrz ośrodka przeprowadzone zostały już niektóre prace remontowe. W I etapie wykonalibyśmy klatkę schodową z windą. Podnieślibyśmy dach. Przez jakiś czas byłyby utrudnienia. W II etapie wykonalibyśmy elewację.

Przypomnijmy, Ośrodek Zdrowia w Wąchocku ma zostać gruntownie przebudowany. Dobudowana ma zostać całkiem nowa klatka schodowa z windą, ośrodek ma zostać przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, zagospodarowane ma być poddasze, stworzone dodatkowe gabinety lekarskie. Kubatura budynku ma znacznie się zwiększyć. Planowane jest także docieplenie i estetyczna elewacja.

Przetarg na wykonanie remontu ogłoszony byłby jeszcze zimą. Prace rozpoczęłyby się najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.

Dodaj komentarz