Ośrodek Zdrowia wyremontują na wiosnę. Pacjenci będą przyjmowani jak zwykle

flash Wąchock

Ostatnio informowaliśmy, że remont nadszarpniętego przez ząb czasu budynku ośrodka zdrowia rozpocznie się w wakacje. Zbliża się koniec roku, a remont nadal nie dochodzi do skutku. Dlaczego?

Jak poinformował nas Jarosław Samela, burmistrz miasta i gminy Wąchock, opóźnienia spowodowane są przez kilka spraw. – Po pierwsze mieliśmy przeprawę z konserwatorem zabytków, ponieważ centrum Wąchocka jak wiadomo znajduje się pod ochroną, a ośrodek zdrowia leży na tym szlaku. Druga przeszkoda opóźniająca wszystko w czasie dotyczyła sprzeciwu mieszkańców sąsiednich działek, którzy na etapie uzgodnień nie wnosili żadnych zastrzeżeń, natomiast wnieśli je potem. Chodziło o teren przylegający. Próbowaliśmy negocjacji, jednak duża rozbieżność cenowa spowodowała to, że odstąpiliśmy i zmieniliśmy projekt. Po za tym w efekcie końcowym okazało się, że dofinansowanie o które się staraliśmy może pokryć jedynie ok. 25% całości inwestycji. Nie chcemy robić czegoś za wszelką cenę. Poza tym ciężko jest budować coś zimą. Drugie ryzyko wiąże się z tym, że na czas rozbudowy ośrodek mógłby zostać zamknięty, a pacjenci zmuszeni byliby fatygować się do ośrodka w Parszowie. Dlatego też chcemy remont i przebudowę podzielić na etapy. Wewnątrz ośrodka przeprowadzone zostały już niektóre prace remontowe. W I etapie wykonalibyśmy klatkę schodową z windą. Podnieślibyśmy dach. Przez jakiś czas byłyby utrudnienia. W II etapie wykonalibyśmy elewację.

Przypomnijmy, Ośrodek Zdrowia w Wąchocku ma zostać gruntownie przebudowany. Dobudowana ma zostać całkiem nowa klatka schodowa z windą, ośrodek ma zostać przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, zagospodarowane ma być poddasze, stworzone dodatkowe gabinety lekarskie. Kubatura budynku ma znacznie się zwiększyć. Planowane jest także docieplenie i estetyczna elewacja.

Przetarg na wykonanie remontu ogłoszony byłby jeszcze zimą. Prace rozpoczęłyby się najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.