„Koronę królów” będą kręcić u nas!

Historia Wąchock

W kwietniu lub maju w Telewizji Polskiej będziemy mogli obejrzeć odcinki popularnego polskiego serialu historycznego „Korona królów”, nakręcone w klasztorze Cystersów w Wąchocku!
Pod koniec lutego br,. ekipa filmowa z planu „Korony królów” przybyła do Wąchocka by obejrzeć klasztor i ocenić czy sceny z królową Jadwigą, która po śmierci króla Władysława Łokietka wstąpiła do klasztoru klarysek w Starym Sączu. Na zdjęcia filmowcy wraz z aktorami przyjadą do klasztoru najprawdopodobniej w drugiej połowie marca. Filmowców interesują m.in. krużganki, wirydarz, kaplica i refektarz. W Wąchocku powstanie na pewno więcej niż jeden odcinek. Klasztor został wybrany przede wszystkim ze względu na dobry stan zachowania zabytkowych murów i względną bliskość Warszawy.

Warto wiedzieć, że w wąchockim klasztorze nagrywane były sceny do „Krzyżaków”, „Potopu”, a niedawno także do jednego z odcinków „Ojca Mateusza”.

 

1 Komentarz dla “„Koronę królów” będą kręcić u nas!

  1. No tak rozpowszechnić serial na całe świętokrzyskie KRÓLOWA na terapie z ANNĄ do Buska I EGLE na zarobek pod Morawicę;. Bez podatku tam gdzie najwidniej

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.