Telefon milczy a prądu brak

Okolice

Ludzie byli pozbawieni światła przez cztery dni i bezskutecznie próbowali ustalić, ile to jeszcze potrwa. Próby dodzwonienia się na numery alarmowe zakładu energetycznego oraz rejonu energetycznego w Ostrowcu Św., pod który podlega część terenów powiatu starachowickiego, także spełzły na niczym.

– Czy ktoś może mi poradzić jak zgłosić awarię do energetyki? Żaden z dostępnych telefonów nie jest aktywny. Od piątku próbuję się dodzwonić (jest poniedziałek) i nie mogę. Telefony są na pewno odłożone, bo na pewno cały czas nie są zajęte. Tylko opłaty umieją ściągać i odciąć prąd od niepłacących – interweniował nasz Czytelnik z Nadleśnictwa Klepacze.

– Skandal! Ciągle zajęte, a prądu, jak nie było, tak nie ma. Mam urządzenia z czułą elektroniką i co mam wszystko wyłączyć i zamknąć firmę, bo nikt nie odbiera telefonu i nie mogę dowiedzieć się do kiedy potrwa taka sytuacja?! 991 to pogotowie i też ciągle zajęte więc słuchawki poodkładane, sprawa do zgłoszenia na policję. Co by było gdyby była sytuacja z prądem zagrażająca życiu? – dodaje inny Czytelnik, pytając czy na wypadek większych awarii,których usuwanie wymaga zaangażowania większej liczby osób, działa automatyczna sekretarka, która nagrywałaby zgłoszenia i kolejność ich przyjmowania?

Poprosiliśmy o informację gdzie (na jaki numer telefonu) mieszkańcy powiatu starachowickiego (rejon energetyczny Ostrowiec Św.) mogą zgłaszać awarie na linii energetycznej?

– Mieszkańcy powiatu starachowickiego, którego część Obsługuje Rejon Energetyczny Ostrowiec Św. reklamacje związane z brakiem dostaw energii elektrycznej lub zagrożenia życia powinni zgłaszać na numer alarmowy 991  – poinformowała Anna Szcześniak, specjalista ds. Public Relations Wydział Organizacyjno – Prawny PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko-Kamienna, w którym od 3 października br. uruchomiony został nowy system centralnego przyjmowania reklamacji dotyczących nieplanowanych przerw w zasilaniu energią elektryczną. – System ten automatycznie informuje Odbiorców o planowanych wyłączeniach w sieci elektroenergetycznej. Dedykowanym numerem alarmowym do dokonywania powyższych zgłoszeń jest tylko nr 991. W nocy z 5 na 6 października br. na terenie prawie całego kraju w następstwie działania orkanu Ksawery wystąpiły liczne uszkodzenia infrastruktury energetycznej. W Rejonie Energetycznym Ostrowiec uszkodzonych zostało wiele energetycznych linii średniego i niskiego napięcia co pozbawiło dostaw energii elektrycznej znaczną liczbę Odbiorców. W wyniku wzmożonego ruchu telefonicznego na numer 991 przepustowość systemu telekomunikacyjnego została ograniczona. Nadmieniamy, że spora część Odbiorców próbowała dodzwonić się na wydzielone telefony miejskie Rejonu Energetycznego, które w dni robocze czynne są tylko w godz. 7.00-15.00. Połączenia na te numery obecnie są przekierowane do Telefonicznego Centrum Zgłoszeniowego pod nr 991 czynny przez 24 godziny. Zgłaszane przez Odbiorców reklamacje dotyczące zagrożenia życia pracownicy TCZ niezwłocznie przekierowują do dyspozytorów naszych służb dyżurnych – dodaje A. Szcześniak.

Czy wiesz, że…
Mieszkańcy powiatu starachowickiego, którego część Obsługuje Rejon Energetyczny Ostrowiec Św. reklamacje związane z brakiem dostaw energii elektrycznej lub zagrożenia życia powinni zgłaszać na numer alarmowy 991

W KOLKO

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.