Piękny przykład dla młodego pokolenia

Okolice

20 par z gminy Nowa Słupia obchodziło w tym roku 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji władze gminy przygotowały dla nich miłą niespodziankę.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą św. w kościele w Rudkach. W czasie homilii ks. Jan Mazur, proboszcz parafii Rudki mówił o roli małżeństwa i wadze tego sakramentu.

  • Dziś coraz więcej związków się rozpada. Dlaczego? Bo ludzie nie są gotowi do podjęcia obowiązków wynikających z założenia rodziny. Tymczasem życie rodzinne jest jak róża. Bardzo piękne, ale ma także kolce – mówił do zgromadzonych proboszcz parafii w Rudkach.
  • W waszych związkach były chwile piękne, ale nie brakowało z pewnością tych złych. Wy jednak potrafiliście przezwyciężać trudności i wypełniać przysięgę małżeńską trwając przy sobie na dobre i na złe. Wy wiecie czym jest miłość. To realizacja powołania do życia w rodzinie. Wy to powołanie wypełniliście. Gratuluję wam i życzę dotrwania kolejnych rocznic – mówił ks. Jan Mazur.

Podczas eucharystii jubilaci odnowili przysięgę małżeńską i otrzymali specjalne błogosławieństwo.

Po Mszy wójt Andrzej Gąsior zaprosił wszystkich na dalszą część uroczystości do restauracji U Jana w Rudkach. Małżonkowie otrzymali także listy gratulacyjne wojewody i od starosty kieleckiego, które wręczył im Bogdan Gierada, członek zarządu powiatu kieleckiego. Gratulacje złożył jubilatom także Andrzej Gąsior wójta gminy Nowa Słupia, wręczając im pamiątkowe grawertony.

Pary świętujące Złote Gody usłyszały wiele ciepłych słów od gości przybyłych na uroczystości. Jubilatom odśpiewano tradycyjne „Sto lat”. Uroczystość stała się okazją do wspomnienia wydarzeń sprzed pięćdziesięciu lat i wspólnych rozmowy. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ zespołu Modrzewianki, który zaprezentował kilka utworów.

Pary świętujące Złote Gody: Danuta i Stanisław Bassa, Bogusława i Piotr Chojnaccy, Maria i Jan Czerwińscy, Krystyna i Zenon Czerwińscy, Maria i Jan Głowaccy, Irena i Stanisław Góreccy, Teresa i Stanisław Janus, Małgorzata i Stanisław Janus, Teresa i Andrzej Jop, Zofia i Jan Kończak, Marianna i Stefan Krześniak, Janina i Józef Lipiec, Kazimiera i Mieczysław Metryka, Danuta i Stefan Pierzchała, Helena i Jan Róg, Teresa i Ignacy Sala, Krystyna i Stefan Tatarek, Irena i Jan Wiącek, Marianna i Waldemar Zielińscy, Marianna i Henryk Wójcik.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.