Wyjątkowy turniej dla chorego Łukasza. Nie może cię tam zabraknąć!

flash Pawłów Sport

11 zespołów podzielonych na dwie grupy, rywalizować będzie w charytatywnym turnieju piłki nożnej o puchar wójta gminy Pawłów. – Turniej, który rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę, 25 lutego w hali w Krynkach ma podwójny, nie tylko sportowy wymiar – zapowiada Mirosław Kalista, jeden z głównych organizatorów futsalowych zmagań.

  • Celem nadrzędnym jest pomoc, w postaci finansowego wsparcia dla Łukasza Zieji, reprezentanta Gminnego Klubu Sportowego Arka Pawłów. Łukasz to niezwykle dzielny, młody człowiek, który walczy z chorobą Leśniowskiego-Crohna i młodzieńcze zapalenie stawów. Cała kwota, jaką uda się uzbierać w trakcie trwania zawodów, zostanie przekazana na jego kosztowne leczenie – podkreśla w rozmowie z TYGODNIK-iem Mirosław Kalista, czołowy snajper IV ligi świętokrzyskiej, który w minionym sezonie, jako gracz Łysicy Bodzentyn sięgnął po koronę króla strzelców. Kalista, który na co dzień sprawuje szkoleniową pieczę nad juniorami Arki, był pierwszą osobą, która wystąpiła ze szczytną inicjatywą.

W miniony wtorek, 13 lutego odbyło się losowanie grup. W turnieju (rozpocznie się o godz. 8), udział zapowiedziało 11 ekip. Wśród nich: Cavalier Jadowniki, Coco Jambo, Kurier Starachowic, a także po dwa zespoły Arki Pawłów (juniorzy oraz seniorzy) i Atletico Pawłów, które kilka dni temu sięgnęło po główne trofeum, podczas halowych mistrzostw gminy Brody (grupa A). W grupie B zagrają m.in.: Familijny Klub Sportowy Łazy Starachowice, GKS Rudki, Czarni Ruda. Najlepsze drużyny z obu grup, awansują do półfinałów. Ich triumfatorzy zmierzają się w wielkim finale (pierwszy gwizdek o godz. 14.10), zaś pokonani w spotkaniu o najniższy stopień podium (początek meczu zaplanowano na godz. 13.50). Zakończenie turnieju organizatorzy zaplanowali na godz. 14.30.

  • Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej i nie tylko, do hali w Krynkach. Emocje i dobra zabawa gwarantowane – podkreślił M. Kalista. – Zachęcamy oczywiście do pomocy. Każda, nawet symboliczna złotówka znaczy wiele – dodał rozmówca TYGODNIK-a, który objął patronat medialny nad piłkarskim eventem.

Rafał Roman

Czy wiesz, że…
Pieniądze na leczenie młodego zawodnika GKS-u Arka Pawłów Łukasza Zieji można również wpłacać na konto: 68 8518 0006 3001 0014 7008 0001 (Aneta Zieja).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.