Na drogę nie ma pieniędzy!

Pawłów

Mieszkańcy Bronkowic w gminie Pawłów na porządną drogę czekają już od lat. Teraz, gdy drogowa inwestycja została wpisana na listę zadań do wykonania, okazuje się, że nie ma na nią jednak pieniędzy…Przy drodze znajduje się 15 domów, mieszka tu ok. 70 osób. – Czy jest nas za mało by zrobić nam drogę? Drogą jeżdżą często samochody, a my wdychamy kurz. – mówią mieszkańcy Bronkowic. – Od kilku lat prosimy o porządną drogę. Upominaliśmy się gdzie się tylko dało: w urzędzie gminy, w zarządzie dróg. Odsyłają nas jedni do drugich a my żyjemy w tumanach kurzu! – mówią mieszkańcy Bronkowic, gm. Pawłów.

Latem, jak mówią mieszkańcy życie przy tej drodze to koszmar. – Wszędzie jest kurz i pył. Ludzie nie nadążają myć okien i zmieniać firanek. Nie mówimy już nawet o ich otwieraniu, bo się po prostu nie da. Nie ma mowy również o wywieszaniu prania na dwór, bo byłoby jeszcze brudniejsze niż przed praniem – mówi pani Monika Kurek. – Na naszych podwórkach bawią się dzieci. Czy one muszą oddychać tym zakurzonym powietrzem tylko dlatego, że traktuje się nas jak wyrzutków? Przecież tak jak inni płacimy podatki i chcemy mieć normalną drogę – mówi.

O problemie mieszkańców mówiono podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Pawłowie. Wójt Marek Wojtas mówił, że powiat (droga jest w Zarządzie Dróg Powiatowych w Starachowicach – przyp. red.) nie dał pieniędzy na wykonanie drogi w budżecie.

Okazuje się, że wśród propozycji inwestycyjnych na drogach na 2017 r. jest przebudowa drogi Siekierno – Radkowice – Rzepin Kolonia, odcinek Bronkowice – Jaźwiny. Remontowany odcinek miałby wynieść 1050 m, a szacunkowa wartość robót według kosztorysu to 880 tys. zł. – Pomimo że realizacja tej inwestycji znalazła się w propozycjach nie ma na nią zabezpieczonych pieniędzy w budżecie powiatu starachowickiego – mówi Leszek Śmigas, dyrektor ZDP. – Gdy będą pieniądze droga zostanie zrobiona – dodał.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.