Będzie nowa remiza i świetlica we wsi!

Pawłów

Dobra wiadomość dla mieszkańców Nieczulic w gm. Pawłów! Gmina planuje wybudowanie w miejscowości remizy strażackiej połączonej ze świetlicą środowiskową dla mieszkańców!

O sprawę związaną z odtworzeniem remizy strażackiej w Nieczulicach na forum strony internetowej gminy zapytał mieszkaniec. – Mieszkańców Nieczulic doszły słuchy o planowanej budowie nowej remizy. Czy te plotki są prawdziwe? Jeżeli tak, to w jakim miejscu ma powstać nowa i co z aktualnym budynkiem OSP Nieczulice?

Zwróciliśmy się z pytaniem do Marka Wojtasa, wójta Pawłowa, który potwierdził zamysł budowy remizy, ale nie chciał na razie zdradzać szczegółów przedsięwzięcia. – Najpierw chciałbym porozmawiać ze strażakami i z samymi mieszkańcami Nieczulic. Choć nie spodziewam się sprzeciwu, chciałbym najpierw to z nimi skonsultować. Potwierdzam planujemy odtworzyć remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, która kiedyś w Nieczulicach istniała. Są to na razie wstępne ustalenia, ale plany mamy dosyć sprecyzowane. Nowa remiza połączona z centrum aktywności lokalnej, świetlicą środowiskową z prawdziwego zdarzenia ma jednak stanąć w innym miejscu niż stoi stara remiza.

Mieszkańcy zadowoleni!
Mówi Józef Lepiarz, sołtys wsi Nieczulice
– Słyszałem o planach i jestem bardzo zadowolony z tego powodu. Podobnie sądzą pozostali nasi mieszkańcy. Przecież do tej pory w naszej wsi była straszna pustka, nie było dokąd pójść, nie było miejsca żeby spotkać się w większym gronie. Teraz jest szansa, że to się zmieni, że mieszkańcy będą mieli wreszcie tak bardzo potrzebną świetlicę. Kiedyś u nas działało Koło Gospodyń Wiejskich, wieś żyła, a jak nie było się już gdzie spotkać, to wszystko się skończyło. Mamy nadzieję, że się to zmieni.

 

3 odpowiedzi na “Będzie nowa remiza i świetlica we wsi!

  1. gdyby nie Leszek to nie byłoby robione nic byli radni woleli sie napić remize mieli w d..sołtys też jest dobry herbatnik jak dla niego albo rodziny korzysci to WIE jak załatwić a straż ma wnosie dgyby nie determinacja drucha Leszka jego synów nie byłoby nawet planów koledzy leszek i synowie nie robia tego dla siebie robią to dla was dla mieszkancow dla przyszłych pokolen . ludzie dosyć tamtej władzy która wolała sie napic za wasze pieniadze co zostalo zrobione przez tyle lat….NIC…pomożmy Leszkowi druchom to dla was jest robione..

  2. Panie sołtysie, gdyby nie determinacja obecnego prezesa Leszka.K. to nawet planów by nie było. Bo z sołtysa strony osp Nieczulice nie mogło liczyć na nic, nawet podczas rozpraw o stary budynek. Dziękuje panie prezesie w imieniu całego osp Nieczulice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.