Mieszkańcy gm. Pawłów za śmieci nie płacą

flash Pawłów

Jak wynika z danych Urzędu Gminy w Pawłowie mieszkańcy posiadają spore zaległości jeśli chodzi o opłaty związane z zagospodarowaniem odpadów. Dla niektórych może się to skończyć egzekucją komorniczą!

– Zaległości w opłatach za śmieci ciągle rosną! – mówi Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów. Na koniec listopada ub. r. zadłużenie mieszkańców z tytułu opłat za zagospodarowanie odpadów wobec gminy wynosiło 65 tys. zł!

Najwięcej bo aż po 3800 zł do oddania mają mieszkańcy miejscowości Pawłów i Rzepin Kolonia. 3200 zł mieli do oddania mieszkańcy Brzezia i Szerzaw. Najsumienniej z opłat wywiązywali się mieszkańcy Szelig, Świętomarzy, Bukówki oraz Rzepina Pierwszego.

Urząd Gminy podjął kroki w celu ściągnięcia wierzytelności poprzez wystawienie tytułów wykonawczych, a tym samym rozpoczęcie procedury komorniczej.

– Nasz system gospodarki odpadami, który został wprowadzony w 2013 r. został tak skonstruowany, by się samofinansował. To znaczy, że opłaty które uiszczają mieszkańcy pokrywają rzeczywiste koszty jakie zobowiązani jesteśmy ponosić wobec firmy świadczącej dla naszej gminy usługi związane z gospodarką odpadami – mówi wójt. Do tej pory wysyłaliśmy do niepłacących mieszkańców jedynie upomnienia. Jednak z uwagi na to, że zaległości zamiast maleć rosną jesteśmy zmuszeni ściągać długi przez egzekucje.

Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie może dojść do tego, że w systemie zabraknie pieniędzy na zapłatę firmie za wywóz odpadów. Wówczas nieuniknione będą podwyżki opłat. nie chcemy by ucierpieli mieszkańcy, którzy regularnie płacą za śmieci – wyjaśnia.

Ile za śmieci?
Gospodarstwo 1 osobowe – 12 zł (na miesiąc)
Gospodarstwo 2 osobowe – 19,60 zł (na miesiąc)
Gospodarstwo 3-4 osobowe – 32 zł (na miesiąc)
Gospodarstwo 5 i więcej osób – 45 zł (na miesiącu)
Stawki za odpady segregowane są o 50% niższe

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.