Złoci Jubilaci [zdjęcia]

Galeria Pawłów

Dwadzieścia dziewięć par z gminy Pawłów świętowało swój złoty jubileusz pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w sobotę, 10 października w świetlicy środowiskowej w Pawłowie.

Święto jubilatów z gminy Pawłów, którzy obchodzą 50-lecie pożycia małżeńskiego, stało się już tradycją. Co roku w październiku Urząd Stanu Cywilnego w Pawłowie zaprasza małżonków i ich rodziny na świętowanie złotych godów.

Nie inaczej było w tym roku. Świętowali małżonkowie, którzy na ślubnym kobiercu stanęli w 1965 roku.

Wśród jubilatów znaleźli się: Krystyna i Jan Banasikowie, Teresa i Henryk Baranowie, Anna i Józef Bednarczykowie, Jadwiga i Jan Bzymkowie, Zofia i Józef Dąbkowie, Maria i Tadeusz Dziułkowie, Jadwiga i Zenon Gała, Krystyna i Stanisław Głowaccy, Maria i Jan Jaros, Marianna i Henryk Jasztalowie, Danuta i Jan Jasztalowie, Janina i Stanisław Jop, Stanisława i Zdzisław Kasperkiewiczowie, Janina i Marian Kita, Filomena i Stanisław Kosiarscy, Marianna i Czesław Krupińscy, Regina i Stanisław Mikosowie, Ewa i Zygmunt Milanowscy, Janina i Bogusław Orzeł, Józefa i Jan Pocheć, Elżbieta i Józef Pocheć, Stanisława i Roman Rusinowie, Henryka i Mieczysław Sieniek, Danuta i Mieczysław Sikora, Zofia i Jerzy Smyła, Helena i Julian Wolscy, Alicja i Marian Wójcikowie, Anna i Stanisław Ziewcowie, Marianna i Kazimierz Żurowscy.

Wójt Marek Wojtas, Henryk Więcław, przewodniczący Rady Gminy wraz ze Zdzisławem Zapałą, wiceprzewodniczącym RG oraz Krzysztofem Jasztalem, radnym i paniami: Aleksandrą Wzorek i Joanną Woźniak z Urzędu Stanu Cywilnego w Pawłowie, życzyli Złotym Jubilatom wszelkiej pomyślności i gratulowali doniosłego jubileuszu. Każdej z par wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez prezydenta RP, a także okolicznościowe upominki. Odśpiewano „Sto lat” przy symbolicznej lampce szampana. Jubilatom przygrywał zespół: Disco Formacja.

 

Małgorzata Śpiewak

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.