Maszt telefonii stanie w Bostowie?

Pawłów

Nie tak dawno pisaliśmy na naszych łamach, że w Bostowie Starym gm. Pawłów, nie będzie masztu telefonii komórkowej, o którego stworzenie ubiegał się operator telefonii T-Mobile. Wójt Marek Wojtas wydał decyzję odmawiającą ustalenia lokalizacji inwestycji polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej w Bostowie Starym.  Ostatnio jednak okazało się, że przedstawiciel operatora komórkowego złożył skargę na decyzję do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach, a ten wydał decyzję uchylającą w całości decyzję wójta o odmowie ustalenia lokalizacji budowy stacji bazowej telefonii komórkowej.

Przypomnijmy, postępowanie administracyjne zostało wszczęte na podstawie wniosku złożonego w styczniu br. przez pełnomocnika T-Mobile Polska. S.A. Operator chciał by w Bostowie Starym, na dwóch działkach, stanęła stacja bazowa telefonii komórkowej, czyli wieża stalowa o wysokości 47 metrów, wraz z ramą stalową i urządzeniami teletechnicznymi u podstawy wieży. Budowla byłaby ogrodzona, posiadałaby wewnętrzną instalację elektroenergetyczną, system antenowy emitujący pola elektroenergetyczne.

SKO przekazało sprawę ponownie do pierwszej instancji, czyli do Urzędu Gminy w Pawłowie.  -Będziemy ponownie rozpatrywać sprawę, ponieważ Kolegium Odwoławcze uchyliło naszą odmowną decyzję. Musimy zapoznać się z argumentami z decyzji SKO. Myślę, że decyzja powinna być znana pod koniec czerwca.

Jak się okazuje mieszkańcy nie wiedzieli o planach postawienia masztu. Do jego powstania nastawieni są raczej obojętnie. – A co nawet jakby się mieszkańcy sprzeciwiali? Co to da?  A że niekorzystnie działa na zdrowie? Proszę mi powiedzieć, co teraz jest zdrowe w naszym otoczeniu? – pytają retorycznie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.