Piłkarze Vive czytali dzieciom

Pawłów Sport

III edycja „Czytania na dywanie” dla przedszkolaków w Publicznej Szkole Podstawowej im. Lucyny i Mieczysława Ambrożów w Szerzawach.
„Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów” Jarosław Iwaszkiewicz.
Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w akcji rozpowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci należących do społeczności szkolnej.
30 stycznia szkołę z inicjatywy radnego Tomasza Ziewca odwiedzili niecodzienni goście piłkarze ręczni PGE VIVE TAURON Kielce: Karol Bielecki – grający na pozycji lewego rozgrywającego, Mateusz Kus -obrotowy i Filip Ivić – bramkarz oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Pawłów: Marek Wojtas – Wójt Gminy Pawłów, Krzysztof Charemski – Sekretarz Gminy Pawłów oraz Tomasz Ziewiec – Radny Gminy Pawłów. Goście wzięli udział w akcji „Czytanie na dywanie”, które było zorganizowane w naszej szkole już po raz trzeci. Zaproszeni goście przeczytali przedszkolakom dwie bajki w języku polskim: „Ziarnko bobu” i „Stoliczku nakryj się” oraz jedna bajkę w języku chorwackim „Brzydkie kaczątko”. W pierwszej kolejności w magiczny świat bajki wszystkich zaproszonych gości przeniosły przedszkolaki z grupy
0 „a”, 0 „b” i 0 „c” wraz z wychowawczyniami: Marią Klamczyńską, Martą Ryś i Agatą Kępą inscenizacją „Kopciuszek i sport”. Następnie dzieciaki wraz ze swoimi lektorami wyruszyły na spotkanie do poszczególnych krain bajek. Przedszkolaki z grupy 0 „b” i 0 „c” wysłuchały bajki czytanej przez Pana Mateusza Kusa ” Ziarnko bobu”. Z kolei dzieci z klasy 0 „a” wyruszyły do sąsiedniej krainy bajek, w której ukryła się bajka „Stoliczku nakryj się”.
Z losami bohaterów tej bajki zapoznał przedszkolaków Pan Karol Bielecki. Kolejnym punktem spotkania było wysłuchanie przez wszystkie grupy bajki czytanej przez Pana Filipa Ivicia „Brzydkie kaczątko” w języku chorwackim. Wszyscy w ciszy i skupieniu słuchali czytanego tekstu. Czytający zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz uśmiechem i zachwytem dzieci. Przyjemnym akcentem spotkania była możliwość otrzymania autografów od sportowców. Zaproszeni goście złożyli pamiątkowe wpisy do kroniki szkoły. Dzieci w ramach podziękowania za miłe spotkanie wręczyły gościom skromne upominki.
Zaproszeni goście po zakończeniu czytania najmłodszym udali się do starszych uczniów naszej szkoły, gdzie odbyli krótką konferencję prasową. Podczas, której udzielili wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów ze starszych klas. Następnie sportowcy rozdali autografy po czym udali się na salę gimnastyczną w celu przeprowadzenia krótkiego treningu. W treningu ze szczypiornistami VIVE TAURON Kielce wzięli udział uczniowie i uczennice z klas gimnazjalnych.
Organizatorzy dziękują władzom gminy za udział w kolejnej edycji „Czytanie na dywanie” oraz rozpowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzięki takiej postawie sprawimy dzieciom radość oraz pozostawimy w ich sercach cudowne wspomnienia, które w przyszłości zaowocują w ich rozwoju.
Podziękowania kierujemy także rodzicom naszych przedszkolaków i pani z biblioteki szkolnej za okazaną pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu spotkania.

Fotogaleria: Piotr Maj
Opracowanie: Marta Ryś

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.