Kombatanci i Czwartacy na Łyczakowie

Nowa Słupia

Kombatanci i Strzelcy Świętokrzyskiego Batalionu PDS im. Czwartaków w Nowej Słupi wybrali się na wycieczkę do Lwowa. Pierwsze kroki skierowali na Cmentarz Łyczakowski z grobami wielkich Polaków jak: M. Konopnicka, G. Zapolska, wielu profesorów, poetów, muzyków. Na grobach delegacja zapaliła znicze. Najważniejszy punkt wizyty to Cmentarz Orląt Lwowskich, polskich młodych kadetów, obrońców Lwowa.

Na cmentarzu płk. Jarosław Chrobot, prezes Zarządu Kombatantów, Dowódca Świętokrzyskiego Batalionu PDS wraz z kapitanami ds Januszem Stępniem i Januszem Pilarskim, złożyli biało-czerwony wieniec, zapalili znicze, oddali hołd i pokłon Polskim Bohaterom.

Delegacja Kombatantów i Strzelców przebywała we Lwowie na zaproszenie ks. dyrektora Władysława Biszko z archidiecezji Lwowskiej. W ramach wizyty delegacja zwiedziła piękne zabytki Lwowa. Następnie zwiedzano Krzemieniec, miejsce urodzenia Juliusza Słowackiego, jego słynne liceum i muzeum. Kolejny punkt to zamek Sobieskich w Olesku – miejsce urodzenia i przebywania Jana III Sobieskiego. W sobotni wieczór delegacja uczestniczyła w uroczystej kolacji przy muzyce ukraińskiej kapeli.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.