Zaczarowany rekord

Nowa Słupia

Lokalna Organizacja Turystyczna Partnerstwo Ziemi Świętego Krzyża oraz PTTK Oddział Świętokrzyski w Kielcach zapraszają uczniów szkół województwa świętokrzyskiego na I Rajd Czarownic zakończony próbą bicia spektakularnego Rekordu Guinnessa w liczbie osób przebranych w strój czarownicy.

Czarownica Świętokrzyska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek turystycznych Gór Świętokrzyskich. – Poprzez organizację rajdu i zlotu czarownic pragniemy podkreślić ważne elementy niematerialnego dziedzictwa regionu, mające swoje wyobrażenie w postaci lokalnych legend i opowieści – zapowiadają organizatorzy. Uczestnictwo w Rajdzie jak i zlocie jest nieodpłatne. Dodatkowo każdej zgłoszonej grupie powyżej 40 osób będzie zapewniony transport na jedną – wybraną przez uczestników trasę Rajdu, a po zakończeniu zlotu wraz próbą pobicia Rekordu Guinnessa powrót do domu.

Trasa imprezy przebiega przez urokliwe szlaki turystyczne Gór Świętokrzyskich, a każda z przygotowanych będzie prowadzona przez czarujących przewodników świętokrzyskich. Uczestnikiem może być każda osoba. Mile widziane są szkoły, placówki opiekuńczo–wychowawcze, turyści indywidualni oraz rodziny z dziećmi. Warunkiem uczestnictwa jest strój czarownicy lub wiedźmy, który należy założyć w trakcie trwania całego zlotu. Zorganizowane grupy szkolne muszą przesłać uzupełnioną kartę zgłoszenia.

Podczas spotkania w Parku Miniatur w Krajnie, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami, a dla każdego piechura przygotowany został pamiątkowy medal. – Mamy nadzieję, że inicjatywa spotka się z dużą aprobatą i uda się wspólnymi siłami przygotować i zorganizować to przedsięwzięcie – podkreślają organizatorzy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.