Wspaniałe Święto Kobiet

Nowa Słupia

Ten marcowy wieczór na długo zapadnie w pamięci Pań przybyłych do Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich na spektakl słowno-muzyczny „Dla Ciebie Ewo”, przygotowany przez męską część Teatru Święty Spokój, muzyków ludowych zespołu Chełmowianie oraz władze samorządowe.

Scenariusz spektaklu powstał we współpracy z panią Barbarą Wicha, byłą dyrektor Domu Kultury w Rudkach. Wieczorny koncert rozpoczął się o godz. 18.00 życzeniami jakie dla Pań z okazji ich Święta w imieniu władz gminy złożyli wójt Andrzej Gąsior oraz radny Robert Klefas.

Do życzeń dołączyli się występujący na scenie wykonawcy: dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich – Piotr Sepioło, sołtys Rudek – Grzegorz Marczewski, Tomasz Andzela z Amatorskiego Teatru Święty Spokój, a także muzycy Czesław Mazur, Artur Gąsior, Czesław Zieja i Stanisław Ćwik. Na scenie pojawiły się również panie: Izabela Pańtak, Małgorzata Reczko oraz Agata Sałata, które za pomocą zabawnego skeczu rozbawiły publiczność do łez.

Kwintesencją wieczoru był jednakże koncert smyczkowy zespołu Allegrija w skład, którego wchodzą muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej.

Gościnnie wystąpił z zespołem Grzegorz Michta. Wspólnie wykonali piękny koncert, którego motywem przewodnim było tango.

8 marca jest także doskonałą okazją do uhonorowania kobiet zaangażowanych na rzecz gminy.

W tym zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazły się trzy panie: Anna Kucharska – zasłużony pedagog oraz wieloletni dyrektor Szkoły w Rudkach, Wioletta Purska – animator kultury i organizatorka „Głośnych Czytań Nocą” oraz Paulina Gierada – wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Wszystkie przybyłe na uroczystość Dnia Kobiet panie zostały obdarowane przez panów kwiatami oraz zaproszone na słodki poczęstunek.

Podczas gdy na scenie sali widowiskowej odbywały się występy artystyczne, na holu Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich trwał kiermasz kartek wielkanocnych, wyróżnionych w konkursie, który został ogłoszony z myślą o kultywowaniu dawnych tradycji wielkanocnych. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczestników w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja oraz dorośli.

Na konkurs wpłynęło 100 prac, które oceniało jury w składzie: Izabela Pańtak, Agnieszka Lewandowska, Piotr Sepioło i Agata Sałata.

Członkowie jury podkreślali, że wybór najlepszej pracy był trudny, gdyż kartki wykonano różnymi technikami, za pomocą wielu materiałów zachowując elementy tradycji wielkanocnych. Ostatecznie w gronie wyróżnionych znalazło się 13 prac plastycznych.

 

Oto lista nagrodzonych w konkursie „Kartka wielkanocna”:

Kategoria przedszkola:

1. miejsce – Amelia Jop

2. miejsce – Emilia Bzymek

3. miejsce – Jan Lasek

Kategoria szkoły podstawowe:

1. miejsce – Zuzanna Sikora

2. miejsce – Miłosz Lasek

3. miejsce – Klaudia Jęczmień

 

 

Kategoria gimnazja:

1. miejsce – Maria Niebrzydowska, Weronika Kozłowska

 

Kategoria dorośli:

1. miejsce- Patrycja Mazur

Nagrodzeni w konkursie „Ozdoby wielkanocne”:

– Mateusz Dwojewski,

– Piotr Sochacki,

– Zuzia Bryła,

– Anna Marzec.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.