Nieuczciwi handlowcy energią

Okolice Starachowice

Nieuczciwi handlowcy, podszywający się pod Polską Grupę Energetyczną, znów pojawiają się w domach. Na co uważać? Jak nie dać się oszukać?

PGE Obrót przestrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami prądu i gazu! W ostatnich dniach pracownicy PGE Obrót odbierają sygnały od klientów, którzy podpisali niekorzystne dla nich umowy, zmieniając tym samym bez swojej wiedzy sprzedawcę energii! – Przypominamy kilka zasad, o których warto pamiętać, żeby nie dać się oszukać  nieuczciwym sprzedawcom – mówi Agnieszka Żurawska,Samodzielny Referent Zespół Komunikacji Zewnętrznej i Wewnętrznej PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie.

  • Podpisując jakąkolwiek umowę należy sprawdzić tożsamość handlowca, który nas odwiedza i to jaką firmę reprezentuje. Dokładnie zapoznajmy się z dokumentami, które nam proponuje: skontrolować wysokość opłaty handlowej, kary za nieterminowe wpłaty oraz wszelkie dodatkowe koszty, a także sprawdzić, jakie są warunki rozwiązania umowy.  Ważne jest by zachować jeden egzemplarz umowy, jeśli już ją podpisaliśmy – mówi A. Żurawska.

Powinniśmy wiedzieć, że w przypadku podpisania umowy poza siedzibą firmy (czyli np. w domu) mamy prawo do jej rozwiązania w ciągu 14 dni, bez żadnych negatywnych skutków.

  • PGE Obrót opiera swoją działalność  na transparentności oraz uczciwej konkurencji polegającej m.in. na dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach. Spółka ma certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią. Co roku w ramach TOE włącza się w ogólnopolską kampanię informacyjną „Sprawdź kto sprzedaje Ci energię”, mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami na rynku sprzedaży prądu i gazu.
  • Prowadzimy własne akcje informacyjne ostrzegające klientów oraz informujące, jak nie dać się oszukać,  a także przypominające o prawach konsumentów i zachęcające do dokładnego czytania wszelkiego rodzaju umów.

 

 

 

m

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.