Sukcesy młodych siatkarzy

flash Mirzec

Koniec roku należał do siatkarzy z gminy Mirzec.

Podopieczni Przemysława Strabanika brali udział w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mirzec w kategorii dwójek, Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mirzec w kategorii trójek oraz Świętokrzyskim Mini Volley Dziewcząt i Świętokrzyskim Mini Volley Chłopców.
W Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mirzec w kategorii dwójek (klasy IV szkoły podstawowej) rywalizowało 17 zespołów z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i opolskiego. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, drudzy byli reprezentanci Mirca: Olaf Serafin i Jan Niewczas, a trzecie miejsce zajęła drużyna UKS 22 z Krakowa.
W Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mirzec w kategorii trójek zagrało 15 zespołów z województw lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i opolskiego. Pierwsi byli reprezentanci Rawy Mazowieckiej, drudzy – UKS 22 Kraków, trzeci –Plas Kielce. Zawodnicy z Mirca: Paweł Celuch, Bartosz Zaborski i Adam Węgrzyn zajęli piąte miejsce. Puchary dla zawodników ufundował wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

W Świętokrzyskim Mini Volley udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z trzech szkół w gminie Mirzec: z Gadki, Mirca i Małyszyna. W sportowej imprezie, która odbywała się w Kielcach, udział wzięli uczniowie klas III i IV z całego województwa świętokrzyskiego. Dla większości był to debiut w zawodach tego typu.

Młodzi siatkarze z gminy Mirzec pokazali się na zawodach z bardzo dobrej strony zajmując bardzo wysokie miejsca. Piotr Węgrzyn zajął II miejsce, Aleksander Młudziński – III miejsce, Wiktor Kosterna – IV miejsce, a V – VI miejsca Jakub Rokita i Ignacy Michałków. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna z Gadki. W kategorii dwójek (klasy IV) Krystian Zagajny i Filip Rasz, podopieczni Małgorzaty Spadło, zajęli IV miejsce.

W Świętokrzyskim Mini Volley dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Słyk, która z Kielc wróciła z III miejscem. Lena Zając i Alicja Kukla, uczennice Szkoły Podstawowej w Gadce, także podopieczne Małgorzaty Spadło, w kategorii dwójek zajęły IV miejsce.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.