Wybitni absolwenci – chlubą szkoły

Mirzec

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Gadce może poszczycić się wieloma wybitnymi absolwentami. Są wśród nich lekarze, prawnicy, trenerzy, architekci, inżynierowie, nauczyciele, żołnierze, policjanci, strażacy. Chlubą szkoły jest bez wątpienia Irmina Niewczas, absolwentka rocznik 2005.

– Zapadła w naszej pamięci jako odważna, aktywna uczennica, pełna pomysłów, otwarta na współpracę, niezwykle zaangażowana w życie szkoły i środowiska. Zresztą klasa, do której chodziła Irmina była wyjątkowa, biorąc pod uwagę aktywność uczniów, ich zaangażowanie w życie szkoły oraz osiągnięcia w nauce – mówi Lidia Drożdżał, dyrektor szkoły.

I. Niewczas, absolwentka Politechniki Lubelskiej, pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie znaczące osiągnięcia jako młody architekt. Zdobyła wiele nagród w swojej dziedzinie zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jej osiągnięcia to m.in. trzecia nagroda w konkursie projektów dyplomowych magisterskich obronionych w 2015 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej za projekt: PUSTELNIA. ENKLAWA MODLITWY W SUCHEDNIOWIE. Projekt ten brał udział i był nominowany w konkursie o Doroczną Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA – SARP oraz w ogólnoeuropejskim konkursie Young Talent Architecture Award o prestiżową nagrodę fundacji Miesa van der Roheo. Praca została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku 2016”.

– Irmina jest naszą chlubą i dumą. Cieszymy się, że mamy jako szkoła swój niemały wkład w jej wykształcenie. To tutaj zdobyła podstawy swojego wykształcenia, rozwijała zainteresowania i pasje – dodaje L. Drożdżał.

Absolwentka, chętnie uczestniczy w życiu szkoły. W ub. roku szkolnym, brała udział w spotkaniach w ramach godzin z wychowawcą w klasach IV – VI. Były to twórcze spotkania, polegające na tworzeniu makiety nowej szkoły, a przy okazji rozwijające zainteresowania uczniów architekturą, budownictwem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.