Gmina Mirzec w kolejnej edycji konkursu krwiodawców

Mirzec

Już po raz dziewiąty rozpoczyna się letni konkurs dla osób oddających dobrowolnie i bezpłatnie krew. Celem konkursu jest podtrzymanie i zwiększenie liczby krwiodawców z obszaru Skarżyska i gmin sąsiednich i szeroko pojęta promocja w stosunku do osób oddających krew dla potrzeb drugiego człowieka. Konkurs trwa od 1 lipca do 30 września 2016r.

Wójt Mirosław Seweryn złożył deklarację przystąpienia do grona organizatorów i fundatorów nagród w Konkursie letnim dla krwiodawców 2016r. organizowanym przez skarżyski Oddział Terenowy Krwiodawstwa RCKiK. Na obecną chwilę deklarację przystąpienia do grona organizatorów i fundatorów nagród w tegorocznym Konkursie złożyli: Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Starosta Skarżyski, burmistrz Suchedniowa, Wójt Gminy Bliżyn, Wójt Gminy Skarżysko-Kościelne oraz Wójt Gminy Łączna.

Wójt Mirosław Seweryn planuje przekazać nagrodę dla wylosowanego mieszkańca/mieszkanki gminy Mirzec, która/który w okresie trwania konkursu oddał/oddała swoją krew na potrzeby lecznicze chorych. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w październiku br. Krew można oddać jedynie w skarżyskim Oddziale terenowym krwiodawstwa przez osobę, która spełnia współczesne wymagania medyczne , jest pełnoletnia, i nie ukończyła 50 roku życia, może także wykonać bezpłatne badania laboratoryjne swojego szpiku kostnego. W skarżyskim Oddziale, z powodu wymogów stosowanej technologii medyczno-farmakologicznej, rejestracja do oddania krwi dla chorych lub do wykonania badań cech szpiku kostnego odbywa się w godzinach 7 –  11.30, w dni robocze oprócz wtorków, bowiem decyzją świętokrzyskiego RCKiK we wtorki, skarżyski zespół medyczny oddziału pracuje w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach. Będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem środków masowego przekazu o bardzo pożytecznym konkursie dla „dawców krwi”.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.