Szkoła zacna wiekiem

Mirzec

100-lecie istnienia podstawówki w Osinach świętowała społeczność gminy Mirzec.

12 czerwca 2016 roku zapisał się złotymi zgłoskami na kartach wiekowej historii Szkoły Podstawowej w Osinach. Tego dnia świętowano niezwykły jubileusz. Szkoła im. Gustawa Kwiecińskiego ukończyła 100 lat. Uroczyste urodziny rozpoczęto od Eucharystii, której przewodniczył ks. prałat Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Po Mszy, z pocztem sztandarowym na czele, przemaszerowano przez wieś do szkoły, gdzie w progach zacnej jubilatki witali uczniowie w strojach odzwierciedlających różne okresy jej historii. Młodzi aktorzy oraz artyści z zespołu „Wesołe Nutki” zabrali wszystkich w sentymentalną podróż po kartach dziejów szkoły. Sceny niczym z teatru, recytacje, pieśni oraz prezentacja multimedialna pozwoliły poczuć „magię” miejsca, w którym mimo licznych przeciwności, zachowała się wiekowa szkoła.

Program artystyczny zakończyły taneczne popisy dzieci z zerówki oraz menuet w wykonaniu uczniów z klas II-IV. Goście wzięli udział również w nietypowych lekcjach otwartych prowadzonych przez uczniów. Obejrzeli „Kopciuszka” po angielsku, obserwowali ciekawe doświadczenia przyrodnicze, uczyli się kaligrafii oraz uczestniczyli w dawnych grach i zabawach.

Po części oficjalno-artystycznej na boisku szkolnym odbył się piknik, obfitujący w szereg gier i zabaw z udziałem dzieci i dorosłych. Niewątpliwą atrakcją imprezy był grill przygotowany przez rodziców i regionalne specjały serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.