Zapusty 2015 jak się patrzy…

Mirzec

Gminny Dom Kultury i Integracji oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Mirzec zaprosili mieszkańców na doroczną imprezę folklorystyczną. Miejscem spotkania zespołów ludowych była Szkoła Podstawa w Małyszynie, gdzie co roku odbywają się tradycyjne Zapusty 2015.

W pierwszej części spotkania wiejskiego, która miała charakter artystyczny zaprezentowano pełne humoru przedstawienie pt. „Wieczór zapustny u Józwowej”. W role aktorów ze swadą i gwarą wcieliły się panie z KGW z Osin. Nie zabrakło też udziału miejscowej młodzieży.

Druga część, typowo biesiadna, koncentrowała się wokół ludowych przyśpiewek. Swoją twórczość prezentowały kolejno: „Małyska Dolina”, „Osinianki”, „Tychowianie”, „Kumosie”, „Trębolanki” i „Jutrzenka”. Na akordeonie akompaniował Piotr Gąsowski, kierownik artystyczny.

Ciepłe życzenia i okolicznościowe kwiaty złożono na ręce Katarzyny Rychlik, dyrektor SP w Małyszynie, która dzień wcześniej świętowała swoje imieniny. Zabawa przy zapustnym stole trwała do późnych godzin wieczornych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.