Czołówka na zakręcie

Mirzec

Do wypadku na ostrym zakręcie drogi pomiędzy Trębowcem a Osinami w gm. Mirzec doszło w piątkowy poranek, 23 czerwca. Dokładnie o godz. 7.27 starachowicka straż otrzymała zgłoszenie o konieczności interwencji na łuku drogi, gdzie prawdopodobnie doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów.

– Podczas wypadku zderzyły się samochody marki Audi A6 i KIA Ceed – poinformował Marcin Nyga, oficer prasowy starachowickiej straży pożarnej. – Dwie osoby podróżujące Audi o własnych siłach opuściły pojazd. Podobnie jak 56-letni kierowca KIA Ceed. Niestety w tym aucie uwięziona została 60-letnia pasażerka. Konieczne było użycie specjalistyczne sprzętu do rozcinania karoserii. Dzięki temu udało się uwolnić kobietę z samochodu.

Utrudnienia drogowe trwały jeszcze dwie godziny po zdarzeniu. Na miejscu oprócz strażaków zawodowych, pracowali druhowie z OSP Osiny.

***

Okiem policji

Monika Kalinowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach

– Kierujący Audi A6, 53-letni mężczyzna, na łuku drogi podczas wyprzedzania TIRa doprowadził do zderzenia z samochodem marki KIA Ceed. Kierujący tym pojazdem z urazem kolana a pasażerka z obrażeniami ręki trafili do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.