Nie wszyscy uczniowie rozpoczęli naukę

Mirzec

Nie dla wszyscy uczniowie w gminie Mirzec rozpoczęli naukę 3 września. Dzieci z Małyszyna i Osin naukę zaczną dwa tygodnie późnij… o ile uda się zakończyć zaplanowane remonty.

Za nami gminna inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Mircu. 3 września uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Św. Leonarda w Mircu, którą odprawił ks. Paweł Bańkowski. W nabożeństwie uczestniczyli uczniowie, przedszkolaki, ich rodzice i dziadkowie, przedstawiciele władz gminy i placówek oświatowych. Część oficjalna odbyła się w amfiteatrze.

  • Drodzy uczniowie, minęły wakacje i nadszedł czas nowych wyzwań. Włączcie się w życie szkoły, zaplanujcie i realizujcie swoje pomysł. Życzę Wam wyjątkowych przeżyć, wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę – mówiła Alicja Raczyńska, dyrektor SP w Mircu.
Na koniec spotkania zaśpiewały dziewczęta z Zespołu Wokalnego ze SP w Mircu. Po oficjalnych uroczystościach w amfiteatrze przyszedł czas na kameralne spotkania w klasach.
Nie dla wszystkich jednak uczniów w gminie Mirzec rok szkolny rozpoczął się 3 września. W dwóch spośród czterech termomodernizowanych szkół, zajęcia zaczną się dwa tygodnie później.
– Rok szkolny rozpoczął się we wszystkich szkołach, ale w dwóch zajęcia zostały przesunięte w czasie o dwa tygodnie – mówi Mirosław Seweryn, wójt gminy Mirzec. – Chodzi o szkoły w Małyszynie (tu zajęcia rozpoczną się już w środę) i Osinach, gdzie nie udało się zakończyć prac z końcem wakacji. Trudno mówić o poślizgu. Spodziewaliśmy się tego z uwagi na zakres zaplanowanych prac. Zresztą termin ich realizacji w umowie został zapisany na koniec września. Zarówno uczniowie, jak i rodzice byli o tym uprzedzani, co spotkało się ze zrozumieniem. Uczniowie będą odpracowywać godziny w ramach dni wolnych, które są do dyspozycji dyrektora. Na ten moment nie zakładamy, by dzieci musiały chodzi o szkoły w soboty, czy trzeba było wydłużyć rok szkolny.***

W tym roku szkolnym w szkołach i klasach „zero” w gminie Mirzec będzie uczyć się 780 uczniów: 228 w Mircu, 81 w Gadce, 91 w Osinach, 44 w Jagodnem, 71 w Tychowie Nowym, 130 w Tychowie Starym, 97 w Małyszynie, 38 w Trębowcu. Do dwóch przedszkoli uczęszczać będzie 124 uczniów: 99 do Mirca, 25 do Jagodnego.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.