Bliskie spotkania z kulturą

Mirzec

Były to dwa dni wypełnione dawką dobrych emocji i pozytywnej energii, które na pewno pozytywnie nastroiły na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. „Bliskie spotkania z kulturą” to projekt współfinansowany z funduszu unijnych, który wymierzony jest w szeroko pojętą integrację i aktywizację społeczności lokalnych.

Na scenie Modrzewiowego Dworku, który jak zawsze chętnie udziela gościny, wystąpił dziecięcy Zespół Wokalny z Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec (op. Małgorzata i Piotr Spadłowie). Gwiazdą sobotniego wieczoru był bardzo popularny przed laty „Gang Marcela”.

W niedzielę nagrodzono uczestników konkursu plastycznego „Ja za 50 lat”. W kategorii klas I-IV, pierwsze miejsce zajął Mateusz Wójcik (Małyszyn), II – Oliwia Kuźdub (Osiny), III – Aleksander Hamrol (Tychów Stary). Wyróżnienia otrzymali: Maja Sikora (Tychów Stary), Krzysztof Iwoła (Gadka), Paulina Biernacka (Jagodne), Jakub Rosiński (Trębowiec).

W klasach V-VII zwyciężył Mateusz Parszewski (Małyszyn), II – Kinga Sobuta (Tychów Nowy), III – Paweł Drożdżał (Mirzec). Nagrody wręczyli Katarzyna Kąpała i Jarosław Gieras z Młodzieżowej Rady Gminy Mirzec.

„Bliskie spotkania z kulturą” zakończył występ kabaretu „Czwarta Fala”.

Imprezie towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowego rękodzieła prezentowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich z Mirca i z Osin oraz przez Świetlicę Środowiskową z Małyszyna.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.