Udany rok dla wędkarzy

Brody

Brodzkie Koło PZW podsumowało aktywną działalność za ub. rok – to I miejsce w działalności z młodzieżą oraz II miejsce w konkursie działalności sportowej w grupie Kół Okręgu kieleckiego powyżej 500 członków.

Podsumowania dokonał Maciej Zaczek, prezes Koła, który zaliczył 2017 rok do bardzo udanych. Sukcesy zanotowali rzutowcy. Donata Żelazowska, Jan Kita i Paweł Kita wzięli udział w Mistrzostwach Świata Seniorów w wędkarstwie rzutowym (Szamotuły). Jan Kita po raz czwarty w swojej karierze zdobył tytuł Mistrza Świata. Donata była piąta. Paweł otarł się o serię finałową.

Rewelacyjny występ na Mistrzostwach Świata Juniorów w Bratysławie zanotowała debiutująca Magdalena Serafin, zdobywając dwa srebrne medale i tytuł vice Mistrzyni Świata indywidualnie i drużynowo.

Na szczeblu krajowym i okręgowych startowały: Aleksandra Serafin, Natalia Zaczek i Nikola Serafin. Ta ostatnia znalazła się w składzie drużyny Okręgu Kielce na zawody z serii Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Wędkarskich (do lat 12) a do lat 16 – Magdalena Serafin.

Dobre wyniki w mistrzostwach Okręgu

W 2017 roku została utrzymana dobra passa w spławikowym Grand Prix Okręgu Kielce, które zdobył Marcin Nowak. Został on również Mistrzem Koła PZW w Brodach w wędkarstwie spławikowym wśród seniorów (w juniorach Natalia Zaczek), w wędkarstwie spinningowym – Marcin Piwnik,  w wędkarstwie podlodowym – Sebastian Kozieł,  w wędkarstwie gruntowym – Radosław Piwnik, w wędkarstwie rzutowym w seniorach Jan Kita (w juniorach Magdalena Serafin).

Najlepszymi wędkarzami  w klasyfikacji Grand Prix Seniorów Koła w ub.  roku  zostali: Marcin Piwnik, Paweł Pająk i Andrzej Sikorski.

Najlepszymi wędkarzami w  klasyfikacji Grand Prix Juniorów Koła: Olaf Kowalik, Magdalena  Serafin, Natalia Zaczek

W dyscyplinie spławikowej najlepszymi wędkarzami Koła zostali: Jerzy Walkiewicz, Marcin Piwnik i Radosław Piwnik.

W dyscyplinie gruntowej najlepsi to Radosław Piwnik, Marcin Piwnik i Kamil Mazur. W spinningu najlepszymi wędkarzami są: Marcin Piwnik, Paweł Pająk i Bogdan Lis. W dyscyplinie podlodowej: Paweł Kalista, Andrzej Sikorski, Łukasz Bębas a nocnym wędkowaniu: Marcin Piwnik, Paweł Pająk, Andrzej Sikorski 17 pkt.

Odznaczeni

Spotkanie było okazją do odznaczenia Łukasza Bębasa i Leszka Barańskiego za wieloletnią pracę na rzecz Koła – Srebrną Odznakę PZW wręczył im Zbigniew Ćwik.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.