Rekordowo nad zalewem

Brody

Na zbiórce w niedzielny poranek (9 kwietnia), zjawiło się aż 39 zawodników. Pogoda tym razem dopisała, natomiast z rybami było już trochę gorzej. Tym razem klasę pokazał Mirosław Król, który zwyciężył z wynikiem 1870 gram. Na uwagę zasługuje drugie miejsce Zenona Zaczka, który uzyskał wynik 1435 gram łowiąc leszcze. Jak wskazuje waga nie były to okazy, ale liczy się fakt, że prezes senior nadal trzyma formę i co jakiś czas pokazuje młodym zawodnikom jak się łowi ryby w brodzkim zalewie. Trzecie miejsce zajął Marcin Nowak z wynikiem 1415 gram.

W niedzielę bardzo dobrze żerowały niewymiarowe jazie w przedziale 22 cm do 23 cm, które były utrapieniem dla niektórych, np. kolegaJurek Walkiewicz złowił ich około 20 sztuk, z czego tylko dwa były wymiarowe. Nieliczni złowili piękne, ponad 30 cm płocie. Nagrodę niespodziankę wylosował Michał Turbiarz, a była nią wędka do metody gruntowej.

Młodzieżowy połów

Dzień wcześnie, (8 kwietnia) odbyły się pierwsze w tym roku zawody spławikowe dla młodzieży. Miejscem zawodów był Mały Staw czyli zbiornik „Ruśna”. Najlepiej brały tam karpie, liny, leszcze i płocie. Zawody wygrała Magda Serafin z wynikiem 6575 gram. Drugie miejsce przypadło Olafowi Kowalikowi, który uzyskał wynik 6285 punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się Ola Serafin z wynikiem 4140 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Natalia ZaczekKacper Barański i Grzegorz Lesiak. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego, a spośród wszystkich uczestników dodatkowo została rozlosowana nagroda niespodzianka. Tym razem był to kołowrotek spinningowy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.