Dziękujemy!

Brody

Wracamy do tematu, w którym pani Iwona Majewska z Krynek (gm. Brody) wraz ze swoją schorowaną mamą i ciocią prosiły za naszym pośrednictwem o pomoc w zbiórce pieniędzy na zakup pieca grzewczego. Dziś dziękują za okazane wsparcie od ludzi dobrej woli.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu pisaliśmy o trudnej sytuacji trzech kobiet, mieszkanek wsi Krynki w gminie Brody. Pani Iwona Majewska (45 l.) mieszka wraz ze swoją schorowanymi: 81-letnią mamą i 89-letnią ciotką. Sama nie założyła rodziny. Całe życie opiekowała się rodzicami. Najpierw tatą, który zmarł kilka lat temu, a teraz mamą cierpiącą na chorobę Parkinsona. Pani Iwona również jest słabego zdrowia. Do 2000 r. pracowała jako pielęgniarka. Jednak zaczęły się problemy onkologiczne… Wykryto u niej nowotwór złośliwy, mięsaka na nodze. Przeszła operację. Można powiedzieć, że to był cud, że udało jej się z tego wyjść. Przez jakiś czas była na rencie, jednak już jej nie bierze, bo komisja na której się stawiła stwierdziła, że z taką jednostką chorobową jaką ja mam wpisaną w dokumentacji już dawno nie powinno mnie być na tym świecie i że to niemożliwe bym była aż tak chora. I renty nie przyznano…

– Jesteśmy zadłużeni u kilku osób. Psuje nam się piec. Jest stary, kupiony był w 1992 r.. Ostatnio narobił nam sporo strachu. Nie wiem ile jeszcze wytrzyma, a żyć bez pieca w takim domku jak nasz po prostu się nie da.

Kobiety utrzymują się z niewielkiej emerytury mamy pani Iwony i jej cioci oraz niskiego świadczenia pielęgnacyjnego, które pani Iwona bierze z uwagi na opiekę nad mamą. – Z pomocy społecznej pieniądze nam się nie należą, bo nasz dochód przekracza pewne kryterium… Na leki dla mamy nieraz wydajemy miesięcznie 500 zł. Czasem dostaniemy z GOPS-u jakiś zasiłek celowy 150 czy 200 zł, ale to wszystko. Nic na stałe tak jak mówiłam nam się nie należy. Teraz sen z powiek spędza nam piec, który może kosztować ok. 3.500 zł. Skąd my na to weźmiemy? Z czego kupić, jak po zakupieniu leków, opłaceniu rachunków zostaje nam 300-400 zł na przeżycie dla trzech osób? – dodaje kobieta.

Po artykule odezwali się ludzie dobrej woli. Na podane konto wpłynęła łącznie kwota 2.300 zł. – Chciałybyśmy serdecznie podziękować ludziom dobrej woli, którzy wpłacili pieniądze. Pokładamy nadzieję w Bogu i dobrych ludziach, którzy wyciągają do nas pomocną dłoń – dodaje pani Iwona.

 

Pomoc dla kobiet
Ponawiamy apel o pomoc dla kobiet.
By pomóc kobietom w uskładaniu pieniędzy na nowy piec można wpłacić pieniądze na konto:

26 8518 0006 3001 0015 1597 0002 Bank Spółdzielczy w Starachowicach, oddział w Brodach.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.