Możemy być z nich dumni

Brody

Sukcesami zakończył się udział naszych wędkarzy w kolejnych zawodach Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym. Jan Kita stanął na najwyższym stopniu podium. Podobnie, jak jego brat Paweł. Także Donata Żelazowska potwierdziła, że zdobyty tytuł mistrzyni Polski nie był przypadkiem.

Podczas kolejnych z cyklu zawodów Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym, wędkarze należący do Koła PZW w Brodach oraz klubu wędkarskiego „Kiełb” Brody wystąpili w składzie: Jan Kita, Paweł Kita, Donata Żelazowska. Spośród czterech rozegranych Pucharów Polski w tym sezonie, te w Inowrocławiu można uznać za najbardziej udane dla zawodników gminy Brody. Wysokie wyniki w większości konkurencji przełożyły się na zwycięstw w poszczególnych wielobojach oraz poprawie swoich rekordów życiowych.

Dwubój multiplikatorowy został zdominowany przez zawodników z Okręgu Kieleckiego (trzech zawodników z Brodów) zajęli oni odpowiednio – Jan Kita – pierwsze miejsce z dwoma najwyższymi wynikami w tym sezonie w celu 100 na 100 i odległość 105.60 m. Paweł Kita był drugi ulegając starszemu bratu, największemu rywalowi o wyjazd na Mistrzostwa Świata o ponad 20 pkt. Trzecie miejsce zajął po raz pierwszy w swojej karierze Maciej Kuza. Donata Żelazowska potwierdziła mistrzowską formę i z dobrym wynikiem zajęła drugie miejsce, przegrywając z rekordzistką Polski – Magdaleną Kuzą.

Dużym zaskoczeniem było zwycięstwo Pawła Kity w dwuboju odległościowym, w których przełożył wyniki uzyskiwane na treningach na zawody Pucharowe przy okazji poprawiając rekordy życiowe. Wynik w odległości 18g 114,50 m. uzyskany prawdopodobnie w warunkach do 3m/s byłby nowym rekordem Polski, ale organizator nie zapewnił sprzętu do pomiaru wiatru i rekord pozostaje nadal do pobicia nieco ponad 110 m Jacka Kuzy.

Uzyskane wyniki sprawiły spore zamieszanie w powołaniu reprezentacji na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Hiszpanii. Potwierdziły one aspiracje na wyjazd naszych zawodników. Wędkarze Brodów tj. Jan Kita i Paweł Kita zakwalifikowali się na Mistrzostwa Globu, ale na przeszkodzie stoją pieniądze. Jan Kita zostanie sfinansowany przez PZW Okręg Kielce, natomiast Paweł Kita poszukuje cały czas sponsora na wyjazd (ok. 4 tys. zł).

Przed Mistrzostwami Świata jeszcze: Puchar Świata, Puchar Polski i Mistrzostwa Polski, które będą – mamy nadzieję – godnie reprezentowane przez naszych zawodników.