Nie żyje wójt Bogusław Nowak. Pogrzeb we wtorek

Brody flash

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w wieku 58 lat wieloletni wójt gminy Mirzec Bogusław Nowak.

Bogusław Nowak, rodem z gminy Mirzec ur. się w 1957 roku. Maturę robił w liceum w Skarżysku-Kam., po czym wyjechał na studia do Krakowa, gdzie skończył Akademię Ekonomiczną. Z dyplomem w kieszeni wrócił do Jagodnego. Pierwsze zawodowe kroki stawiał w starachowickim inspektoracie PZU, był kierownikiem gminnej spółdzielni w Mircu, prowadził kółko rolnicze w Jagodnem.

Od początku istnienia samorządu pełnił funkcję wójta gminy Mirzec. Urząd ten sprawował nieprzerwanie od 1990 do 2010 roku. Na cztery lata wypadł z politycznej gry, po przegranych wyborach z obecnym radnym Markiem Kukiełką. Przez ten czas zajmował się gospodarstwem i pomocą bratu w działalności gospodarczej. W 2014 roku, za namowę mieszkańców gminy Mirzec, ponownie startował w wyborach, by objąć urząd wójta. Niestety nie dane mu było długo cieszyć się wyborczym sukcesem. Kiedy choroba dała się we znaki powołał zastępcę Dariusza Stachowicza. Jak mówił pod koniec maja, na kilka tygodni, do czasu jego powrotu ze zwolnienia lekarskiego. Choć do końca czuwał nad tym, co się dzieje w rodzinnym samorządzie, do gabinetu wójta już nie powrócił.

W sobotę wczesnym rankiem, 28 listopada 2015 roku, po ciężkiej chorobie zmarł. Miał żonę i dwoje dzieci.

Uroczystości pogrzebowe……

– Z pewnością był dobrym człowiekiem. Takim go zapamiętam. Dla mnie osobiście bardzo dobrym znajomym. Będę wspominał go bardzo pozytywnie, gdyby było inaczej nie zgodziłbym się go zastępować na czas jego absencji chorobowej. To, co po nim  zostanie, to dobre 20 lat pracy na rzecz gminie Mirzec. Wystarczy spojrzeć na gminę. To jest jego wizytówka – powiedział zastępca Dariusz Stachowicz.

 Uroczystości pogrzebowe wójta Bogusława Nowaka, odbędą się we wtorek, 1 grudnia w kościele w Gadce o godz. 12.00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.