Parafialny odpust z biskupem

Brody

Wizyta duszpasterska ks. bp Henryka Tomasika w gm. Brody rozpoczęła się w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni. W noszącej imię Świętego Jana Pawła II placówce, powitali go włodarze gminy oraz dyrekcja szkoły. Wizyta pasterza diecezji sprawiła ogromną radość zarówno pedagogom, jak również uczniom, z którymi biskup miał świetny kontakt. Nie tylko rozmawiał z dziećmi, ale też żartował i zadawał pytania dotyczące życia chrześcijańskiego.

Do refleksji skłaniała pantomima w wykonaniu starszych uczniów szkoły. Poprzez sugestywne sceny, młodzież pokazywała realia reżimu komunistycznego, wpływ Jana Pawła II na losy Polski i wyrażała emocje towarzyszące pielgrzymkom papieża do Ojczyzny. W realizacji spektaklu, uczniom pomagały nauczycielki Jolanta Lipa i Agnieszka Lotko.

Wizyta księdza biskupa odbyła się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, dzień odpustu parafialnego w Lubieni. Z tej okazji ks. bp odprawił Mszę św. odpustową, w której uczestniczyła społeczność sołectwa Lubienia. Za sprawą wizyty diecezjalnego duszpasterza, tegoroczny odpust miał dla parafian wyjątkowo podniosły charakter.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.