Parafialny odpust z biskupem

Brody

Wizyta duszpasterska ks. bp Henryka Tomasika w gm. Brody rozpoczęła się w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni. W noszącej imię Świętego Jana Pawła II placówce, powitali go włodarze gminy oraz dyrekcja szkoły. Wizyta pasterza diecezji sprawiła ogromną radość zarówno pedagogom, jak również uczniom, z którymi biskup miał świetny kontakt. Nie tylko rozmawiał z dziećmi, ale też żartował i zadawał pytania dotyczące życia chrześcijańskiego.

Do refleksji skłaniała pantomima w wykonaniu starszych uczniów szkoły. Poprzez sugestywne sceny, młodzież pokazywała realia reżimu komunistycznego, wpływ Jana Pawła II na losy Polski i wyrażała emocje towarzyszące pielgrzymkom papieża do Ojczyzny. W realizacji spektaklu, uczniom pomagały nauczycielki Jolanta Lipa i Agnieszka Lotko.

Wizyta księdza biskupa odbyła się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, dzień odpustu parafialnego w Lubieni. Z tej okazji ks. bp odprawił Mszę św. odpustową, w której uczestniczyła społeczność sołectwa Lubienia. Za sprawą wizyty diecezjalnego duszpasterza, tegoroczny odpust miał dla parafian wyjątkowo podniosły charakter.

 

Dodaj komentarz