Mapa powiatu starachowickiego pełna czarnych punktów

Brody

Na ich szczegółowe ustalenia, z pewnością będzie trzeba jeszcze poczekać. Faktem jest iż tego wieczoru panowały trudne warunki atmosferyczne. Zadania nie ułatwiał kierowcom deszcz, a co za tym idzie śliska i mokra nawierzchnia. Kilka minut przed godziną 22, na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Lubienia (gmina Brody) na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi doszło do tragedii.

– Z naszych wstępnych ustaleń wynika, iż doszło do potrącenia pieszego – powiedziała asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Skoda superb uderzyła w przechodzącego przez jezdnię 42-latka. Autem czeskiej produkcji podróżował 46-letni mieszkaniec Starachowic. Po zdarzeniu, stróże prawa przebadali mężczyznę na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy.

W wyniku odniesionych obrażeń, poszkodowany 42-latek z gminy Brody, pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego, zmarł.

– Poczynione na miejscu zdarzenia ustalenia wskazują na to, iż 42-latek przechodził przez jezdnię, w pobliżu stacji benzynowej, na nieoświetlonym odcinku drogi. Czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. W najbliższych dniach będziemy wyjaśniać dokładne okoliczności tego, co wydarzyło się na drodze – dodała asp. Kalinowska.

Przez trzy godziny trasa krajowa nr 9 na odcinku Ostrowiec Św.-łża była zablokowana. Policja kierowała pojazdy na drogi lokalne.

Ciało zostało zabezpieczone do badań, w postępowanie w tej sprawie wszczęła już Prokuratura Rejonowa w Starachowicach. – To wstępny etap postępowania. Na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze policji zabezpieczali ślady, a także przesłuchiwali osoby, mogące posiadać wiedzę na temat śmiertelnego wypadku – podkreśla w rozmowie z TYGODNIK-iem Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy kieleckiej Prokuratury Okręgowej.

Niewykluczone, że ważną dla losów śledztwa będzie ekspertyza biegłego z zakresu ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.